Darbuotojų tarpusavio santykiai

Darbe galioja iš esmės tos pačios elgesio normos, kaip ir buityje. Mandagumas ir padorumas — tai ne paprastas formalumas. Todėl neteisingai manoma, jog mandagumas reikalingas tik svečiuose. Padorumas, draugiškumas, nuoširdumas, atidumas ir paslaugumas — į mandagumo sąvoką įeinančios savybės — neabejotinai rodo žmogaus kolektyviškumą. Mandagus darbuotojas — geras kolektyvo narys. Jeigu mes vienas su kitu mandagūs, jeigu esame gerame kolektyve, tai ir darbas sekasi, ir nuotaika geresnė, ir sunkumai lengviau įveikiami. Kai darbe yra trūkumų, daroma klaidų, nurodykite tai draugiškai, taktiškai. Paprašytas pagalbos, stenkitės padaryti viską, kas nuo jūsų priklauso. Aiškinkite dalykiškai ir ramiai, neįžeisdamas draugo.

Darbe, ir ne tik darbe, gali kilti įvairių nesusipratimų. Būtina vengti to, kas galėtų trikdyti draugus. Todėl netinka šūkauti, triukšmauti, švilpauti, trankyti durimis, keiktis, daryti dviprasmiškas ir ciniškas pastabas ir t. t. Pokalbio tonas turi būti korektiškas.

Darbe, ir ne tik darbe, gali kilti įvairių nesusipratimų. Kai žmogus mano, jog su juo pasielgta neteisingai, turi nedelsdamas atvirai ir ramiai išsiaiškinti. Susierzinimas ir savitvardos praradimas niekada neduoda gerų rezultatų, be to, dėl tokio savo elgesio ir pats žmogus vėliau sielojasi. Giminaičiai ir draugai, kalbėdamiesi darbe, turi vengti ryškaus šeimyninio tono.

238 žodžiai (Skaitysite 1 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.