Kalbos tonas

Žodžių gausumas ir kalbėjimo gramatinė struktūra dar nenulemia pokalbio pobūdžio. Labai svarbu ir tonas, intonacija. Pokalbio tone galima jausti emocijų ir valios poveikio atspindį. Iš tono sprendžiame net apie žmogaus nuotaiką. Tonas tam tikru laipsniu atspindi ir žmogaus charakterį, bent jau parodo, su kuo turime reikalą: su išauklėtu ar neišauklėtu žmogumi. Tonas pokalbiui reiškia tiek pat, kiek laikysenai gestai ir poza. Tas pats žodis ar kalbėjimas, priklausomai nuo to, kokiu tonu pasakytas, gali veikti mus skirtingai. Dažnai įžeidžia ne žodžiai, o tonas. „Paeikite į priekį!!!"— pasigirsta už nugaros gergždžiantis, šiurkštus ir įsakmus šūktelėjimas. Nuo jo krūpteli ir pajunti kone fizinį skausmą. O juk šie žodžiai gali reikšti prašymą, reikalavimą, patarimą, įspėjimą, žiūrint, kaip juos ištarsi.

Nei darbas, nei visuomeninė padėtis, nei patirtas nemalonumas, nei bloga sveikata neduoda teisės būti nemandagiam su kitais žmonėmis. Netgi įsakinėti galima mandagiu tonu — ramiai, dalykiškai, švelniai ir kartu kategoriškai.

Išdidus, labai pasikliaujantis savimi tonas, išlikęs kaip senų laikų atgyvena, reiškia savo asmenybės pervertinimą ir kitų niekinimą.

 

218 žodžiai (Skaitysite 1 min.)
  10 - 11 balsai (-ų)
Komentarai

Tavo komentaras