Čiulptuko skylutė

Čiulptuko skylutė

Kokia turi būti čiulptuko skylutė? Jeigu ji per maža, kūdikiui bus sunku čiulpti, ir jis pradės pykti, nuvargs ir užmigs nepavalgęs. Jeigu skylutė per didelė, kūdikis gali užspringti arba sutriks jam virškinimas. Be to, jis greitai išgers visą buleliuką ir nepatenkins čiulpimo instinkto; tada jis čiulps pirštą. Kūdikis turi išgerti iš buteliuko savo pieno porciją per 20 minučių, jeigu čiulpia be perstojo. Ar skylutė tinkama, tikrinama taip. Apverskite buteliuką su pienu. Pirmas 1—2 sekundes pienas teka plona srovele, o paskui laša. Jeigu pienas ir toliau teka srovele, vadinasi, skylutė per didelė. Jeigu jis tik laša iš pat pradžių, vadinasi, skylutė per maža.

Paprastai nauji čiulptukai naujagimiams būna per stangrūs bet labai tinka vyresniems ir stipresniems vaikams. Jeigu skylutė per maža, galite ją padidinti taip: įsmeikite adatą ausele į kamštį; laikydamos kamštį, įkaitinkite adatą iki raudonumo ir pradurkite čiulptuką. Nebūtina didinti jau esamos skylutės. Nestumkite adatos labai giliai, pirmiau patikrinkite skylutę. Jeigu ją padarysite per didelę, čiulptuką reikės išmesti. Galite pradurti vieną, dvi ar tris didesnes skylutes. Jeigu neturite kamščio, buką adatos galą apsukite skudurėliu arba suimkite žnyplėmis.

Užsikimšusias čiulptukų skylutes galima išvalyti dantų šepetėliais.

Užuot pradūrusios, čiulptuką galite truputį kryžmiškai įpjauti. Tada čiulptukas niekada neužsikimš. Įpjauti galima skustuvu, prieš tai pirštais suspaudus čiulptuko galiuką.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.