Kaip maitinti kūdikį krūtimi

Kaip maitinti kūdikį krūtimi

Motinos padėtis maitinant. Vienoms motinoms geriau maitinti sėdint, o kitoms patogiau gulint lovoje. Pasiguldykite kūdikį šalia ir pačios atsigulkite ant šono veidu į jį. Slinkitės prie jo, kol spenelis pasieks lūpytes. Gal jums reikės po alkūne pasidėti pagalvę, kad krūtis būtų tinkamoje padėtyje. Kai tik kūdikis pajus spenelį prie savo lūpų, jis sieks jo, stengsis sugriebti jį burna. Galite krūtį prilaikyti pirštu, kad kūdikiui būtų lengviau kvėpuoti, bet paprastai tai nebūtina. Jeigu paliesite pirštu kūdikio veidą, jis gali stengtis pagriebti jį į burną.

Kai po gimdymo galėsite sėdėti, išsirinksite patogiausią padėtį maitinti krūtimi. Daugeliui motinų labai patinka supamoji kėdė. Geriausiai krėslas su aukštais alkūnramsčiais. Galima taip pat po alkūne pasidėti pagalvę. Visada įsitaisykite kuo patogiau, atsipalaiduokite, ir tegul visas kūnas ilsisi.

Kai motina visiškai pripranta maitinti krūtimi, ji gali net užmigti maitindama, ypač naktį ar anksti rytą, kai iš tiesų nori miego. Bet užmigusios galite uždusinti kūdikį. Net jeigu paprastai maitinate gulėdamos, tai tomis valandomis, kai norite miego, geriau maitinkite sėdėdamos.

Tikriausiai pastebėsite, kad jūsų nuotaika turi įtakos pieno pritekėjimui į krūtį. Kai nerimaujate ar kankina vidinė įtampa, į krūtis pieno priplūsta mažiau. Todėl, prieš pradėdama maitinti kūdikį, pasistenkite užmiršti visus nemalonumus. Jeigu turite laiko, prigulkite prieš maitinimą 15 minučių ir užsimerkite arba paskaitykite, arba paklausykite radijo, t. y. pasistenkite atsipalaiduoti ir nusiraminti.

Praėjus kelioms savaitėms nuo to laiko, kai pradėjote maitinti krūtimi, jūs aiškiai pajusite, kad, artėjant maitinimo laikui, pien« krūtyse padaugėja. Pienas gali pradėti tekėti, vos tik išgirdus, jog kūdikis nubudo. Visa tai įrodo, kad pieno krūtyse kiekis labiausiai priklauso nuo jūsų emocijų.

Kūdikis į burną turi paimti visą spenelio laukelį (areolę). Jeigu kūdikis į burną paims tik spenelį, jis negalės iščiulpti beveik nė lašo pieną Pienas gaminasi liaukos skiltelėse, kurios yra išsidėsčiusios visoje krūtyje. Jis patenka į pieno latakėlius, atsiveriančius spenelio srityje. Jūs spenelyje galite pamatyti keletą angelių. Kai kūdikis tinkamai žinda, beveik visas spenelio laukelis yra jo burnoje. Spausdamas jį dantenomis, kūdikis varo pieną iš latakėlių pro spenelį sau į burną. Žindančio kūdikio liežuvio funkcija — išlaikyti spenelio laukelį burnoje ir padėti pienui nutekėti iš burnos į gerklę. Kūdikis, suėmęs tik spenelį, beveik neiščiulpia pieno, o kramtydamas gali jį sužaloti. Bet jeigu jis į burną paima visą spenelio laukelį, tai dantenos spaudys jį ir nesužalos spenelio. Padėkite kūdikiui paimti visą spenelio laukelį, suspausdamos jį nykščiu ir smiliumi. Jeigu kūdikis vis tiek paima tik spenelį ir pradeda jį kramtyti, tuoj pat jį pražiodinkite, pa traukdamos už smakriuko. Jis išsižios ir nustos čiulpti. Nereikia spenelio traukti iš kūdikio burnos. Taip galima sužaloti spenelį. Po to vėl pasistenkite kūdikiui į burną įkišti spenelio laukelį.

insert

Kiekvienas valkas skirtingai elgiasi, kai jį maitina krūtimi. Vienas gydytojas, stebėdamas šimtų vaikų elgesį pirmojo maitinimo krūtimi metu, juokomis juos suskirstė į atskirus tipus. Energingas vaikas, kuris godžiai įtraukia spenelio laukelį ir stipriai žinda iki soties. Jeigu leisite, jis užkankins motiną, kramtydamas spenelį. Jautrus vaikas, kuris, vos prisilietęs prie krūties, gali taip susijaudinti, jog visą laiką paleidinės spenelį ir verks, užuot jį vėl ėmęs. Tokį vaiką reikia paimti ant rankų ir truputį nuraminti, o paskui vėl bandyti jam duoti krūtį. Taip tęsis keletą dienų, kol jis apsipras. Vengus kūdikis, kuris pirmas kelias dienas niekaip nesiryžta paimti krūties. Neraginkite. Jis tiesiog laukia, kada padaugės pieno. Skatinamas jis tik ožiuosis. Ramiai palaukite, galiausiai jis savo atsiims. SmaguTis — iš pradžių į burną paima lašą pieno ir gardžiuodamasis čepsi, o tik paskui pradeda kaip reikiant žįsti. Mėgindamos paskubinti, tik supykinsite jį. Ilsus kūdikis, kuris, kelias minutes pažindęs, mėgsta pailsėti. Neraginkite jo. Jis iščiulps pakankamai pieno, bet per ilgesnį laiką.

Du dalykai paprastai dar labai supykina užsispyrusį kūdikį. Pirmas — tai, kad ranka paimate jo galvą ir gręžiate į krūtį. Kūdikis nepakenčia, kad laikote jo galvą, ir stengiasi ištrūkti. O antras — tai, kad spaudžiate jo žandus, norėdamos pražiodinti. Naujagimis instinktyviai suka galvą į tą pusę, iš kurios kažkas prisilietė prie jo skruosto. Sis instinktas padeda jam susirasti spenelį. Kai suspaudžiate iš karto abu jo žandus, Jis neturi ką daryti ir ima pykti.

Kai kūdikis vėl ir vėl atsisako imti krūtį, Jūs negalite nenuliūsti. Tačiau neleiskite šiam valiūkui gadinti sau nuotaikos. Susiimkite ir pabandykite dar keletą kartų. Pagaliau kūdikis pats supras, ko iš jo norima.

Maitinimo laiką ilginkite pamažu. Tai būtina, nes, iš karto ilgai maitinant, galima pakenkti speneliams. Pirmąsias tris dienos kūdikj prie krūties laikykite tik po 5 minutes, ketvirtą dieną 10 minučių, penktą—15 minučių, kitas dienas — po 20 minučių. Jeigu per 10 dienų speneliams nieko neatsitinka, galite kūdikj prie krūties laikyti tiek, kiek jum reikia ir klek jums patogu. Maitinimo trukmė kiekvieną kartą bus kitokia. Daugumai vaikų pakanka 20—30 minučių. Tačiau ilgiau kaip 40 minučių kūdikio prie krūties laikyti nereikia.

 

 

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.