Kūdikio bambutės priežiūra

Kūdikio bambutės priežiūra

Bambutės gijimas. Gimdoje vaisius maitinasi pro virkštelės kraujagysles. Tik ką gimusiam kūdikiui gydytojas nukerpa virkštelę. Likęs gabaliukas sudžiūva ir nukrenta dažniausiai po savaitės, o kartais ir vėliau. Nukritus virkštelei, lieka atvira žaizdelė, kuri užgyja per kelias dienas, o išimtiniais atvejais — per kelias savaites. Jeigu bambutė gyja lėtai, gali susidaryti granuliacijos. Tačiau tai ne liga, ir viskas greitai praeis. Bambutės nereikia gydyti, o tiesiog laikyti švarią ir sausą, kad į ją nepatektų pavojingų bakterijų. Ant sausos bambutės užsideda šašas, paskui jis nukrinta. Šiuolaikiniai gydytojai pataria bambutės nebintuoti, kad ji visą laiką būtų sausa. Kartais gydytojai pataria kūdikio nemaudyti, kol bambutė neužgis. Bet jeigu išmaudžiusios kūdikį bambutę apšluostote sterilia vata, tai viskas bus tvarkoje. Kad nesudirgintute, neprisilieskite šlapiu vystyklu prie neužgijusios bambutės.

Jeigu bambutė šlapiuoja ir pūliuoja, ją reikia kasdien aptrinti spiritu ir dar rūpestingiau žiūrėti, kad prie jos neprisiliestų šlapias vystyklas. Jeigu bambutė ir oda aplink ją parausta, vadinasi, pakliuvo infekcija. Tada reikia tuojau pat kreiptis į gydytoją. Kol gydytojas apžiūrės paraudusią bambutę, uždėkite ant jos kompresą.

Jeigu šašą nuo gyjančios bambutės nuplėš drabužiai, gali ištrykšti 1—2 lašai kraujo. Čia nieko bloga.

Bambutės Išvarža. Kai bambutės oda užgyja, viduje dar lieka tuščiavidurė ertmė (bambutės žiedas), kur anksčiau buvo kraujagyslių. Kai kūdikis verkia, dalis jo žarnyno užpildo tą tuščiavidurę ertmę ir išstumia bambutę. Tai vadinamoji bambutės išvarža. Jeigu bambutės žiedas nedidelis, tai bambutė išsikiša visai nedaug (0,5 cm). Mažas bambutės žiedas užsitraukia per keletą savaičių (ar mėnesių). Jeigu bambutės žiedas didelis, tai bambutė iškyla 1 cm ir užsitraukia tik po kelių mėnesių (arba net metų).

Anksčiau buvo manoma, jog, bintuojant elastiniais bintais bambutę, greičiau užsitraukia jos žiedas. Dabar žinoma, kad ši priemonė nieko neduoda. Nesivarginkite ir nebintuokite bambutės.

Bambutės išvarža nepavojinga. Ji retai kada kankina kūdikį taip, kaip kitos rūšies išvaržos.

Kai po pilvo oda atsiranda riebalų sluoksnelis, bambutė tarytum įsitraukia į pilvą. Tačiau tai įvyksta po 2—3 metų. O kūdikio bambutė (panaši į rožės pumpurą) iškilusi virš pilvo paviršiaus. Jos nereikia painioti su išvarža. Toji apčiuopiama po oda kaip minkštas balionėlis. Jei yra išvarža, bambutė išsikiša žymiai aukščiau.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.