Kūdikio maudymas

Kūdikio maudymas

Maudyti reikia prieš maitinimą. Paprastai motinoms patogiausia kūdikį maudyti prieš vakarinį maitinimą 10 valandą. Tačiau galima maudyti prieš bet kurį maitinimą (tik ne po jo, nes pamaitintas kūdikis paprastai užmiega). Daugelis tėvų mielai maudo savo vaikus prieš vakarinį maitinimą 6 ar 10 valandą. Kai kūdikis paaugs ir eis miegoti ne tuojau pat po vakarienės, jį bus galima maudyti prieš miegą. Kad kūdikis nejaustų alkio, kol jį maudo, prieš tai duokite jam sulčių. Maudyti reikia šiltoje patalpoje, pavyzdžiui, virtuvėje.

Apiplovimas. Pagal seną paprotį kūdikis maudomas ar visas apiplaunamas kiekvieną dieną. Tačiau taip dažnai maudyti nebūtina. Šaltu oru kūdikį pakanka maudyti vieną ar du kartus per savaitę, jei veidas ir apatinė kūno dalis yra švariai užlaikomi, t. y. apiplaunami tomis dienomis, kai kūdikis nemaudomas. Daugelis neprityrusių motinų iš pradžių bijo kūdikį maudyti. Vaikelis joms atrodo toks bejėgis. Be to, jis slidus, ypač išmuilintas. Kūdikiui taip pat nepatogu ir baisoka vonelėje, nes jį tokį mažą sunku prilaikyti. Todėl pirmas kelias savaites ar net mėnesius, kol ir jūs, ir kūdikis apsiprasite, galite jį tik apiplauti. Kai kurios motinos dar nesėdinčius kūdikius apiplauna, o pradėjusius sėdėti — maudo vonelėje. Paprastai, kol neužgyja bambutė, naujagimis nemaudomas. Jis apiplaunamas arba ant stalo, arba laikant jį ant kelių. Jeigu plaunate jį ant stalo, patieskite klijuotę, o po ja padėkite ką nors minkšta (didelę pagalvę, sulankstytą antklodę ir kt.), kad kūdikis neridinėtų stalu, nes gali išsigąsti. Galvutę ir veidą aptrinkite vata arba minkštu skudurėliu, suvilgytu vandeniu. Su muilu galvutė plaunama vieną ar du kartus per savaitę. Kūnelis truputį pamuilinamas ranka, skudurėliu ar vata. Paskui mažiausiai du kaitus jis aptrinamas vata ar skudurėliu, pamirkytu švariame vandenyje, gerai išvalomos odos raukšlės.

Maudymas vonelėje. Prieš pradėdamos maudyti, pasižiūrėkite, ar viską pasiruošėte. Jeigu užmiršite rankšluostį, turėsite eiti jį pasiimti su šlapiu kūdikiu ant rankų.

Neužmirškite nusisegti laikrodžio. Prisijuoskite prijuostę, kad nesušlaptute suknelės. Maudant reikia: muilo (bet kokio nešarminio, skudurėlio ar vatos), rankšluosčio, vatos kūdikio nosiai ir ausims valyti (jeigu reikia), aliejaus ir pudros (kai reikia patepti ar papudruoti), marškinėlių, vystyklų.

Kūdikį galima maudyti emaliuotame dubenyje ar vonelėje, net ir paprastoje didelėje vonioje, bet motinai sunku taip žemai lankstytis. Kad būtų patogu, vonelę galima pastatyti ant stalo ir prie jo atsisėsti arba ant ko nors kito (aukštesnio kaip stalo), kad galėtute maudyti stovėdama. Vandens temperatūra turi būti maždaug tokia pat, kaip kūno (32—38 °C). Kol išmoksite gerai kūdikį laikyti vandenyje, į vonelę pilkite visai nedaug vandens. Jeigu vonelė metalinė, į jos dugną įklokite vystyklą, kad nebūtų slidu. Iš pradžių paimkite vatos be muilo ir nuprauskite kūdikiui veidą, paskui — galvutę. Du kartus nuplaukite muilą šlapia vata. Per daug jos nesušlapinkite, kad į akis nepatektų muilino vandens. Paskui išmuilinkite ranka kūdikio kūnelį.

insert

Kūdikį šluostykite minkštu rankšluosčiu, bet netrinkite, o nuspauskite. Jeigu bambutė dar neužgijusi, išmaudžiusios kūdikį nuvalykite ją sterilia vata.

Dauguma vaikų po kelių savaičių labai pamėgsta maudytis. Neskubinkite kūdikio, mėgaukitės, jį maudydamos, kaip ir jis mėgaujasi maudymusi.

Ausys, nosis, akys, burna, nagai. Plaukite tik ausų kaušelius, bet ne klausomąją landą. Siera susidaro ir kaupiasi ausies landoje — apsaugo ir išvalo ją. Ausies landa apaugusi labai mažais, beveik nematomais plaukeliais, kurie pamažu stumia sierą ir susikaupusius nešvarumus lauk.

Akis išplauna ašaros, jos susidaro nuolatos, ne tik kūdikiui verkiant. Todėl sveikų akių nereikia plauti.

Paprastai burnos taip pat nereikia prižiūrėti. Nagus reikia nukarpyti miegančiam naujagimiui. Patogiau kirpti žnyplėmis nagams, o ne žirklėmis.

Nosyje yra puiki valomoji sistema. Labai maži plaukeliai stumia gleives ir nešvarumus prie angos, kur jie susikaupia ant ilgų plaukelių beveik prie pat jos krašto; šie nešvarumai ir gleivės kutena nosį, ir kūdikis arba pradeda čiaudėti, arba trinti nosį lr taip pašalina iš jos susikaupusias gleives bei nešvarumus.

Šluostydamos išmaudytą kūdikį, išvalykite ir jo nosį iš drėgnos vatos susuktu žiuželiu. Tik greitai.

Jeigu nosis užsikimšusi sudžiūvusiomis gleivėmis. Tokiu atveju kūdikiui sunku kvėpuoti. Vyresni vaikai ir suaugusieji tada kvėpuoja pro burną. Tačiau naujagimiams sunku kvėpuoti pro burną. Jeigu kūdikio nosis užsikimšusi, išvalykite ją aprašytuoju būdu.

Aliejus ar pudra (pabarstai). Daugelis motinų išmaudytą kūdikį mėgsta papudruoti ar patepti aliejumi. Bet iš tikrųjų to daryti nereikia (jeigu reikėtų, gamta tuo pasirūpintų). Jeigu kūdikio oda jautri ir labai greitai suerzinama, ją reikia papudruoti. Užberkite truputį pudros ant rankos ir, lengvai glostydamos kūdikį, plonu sluoksniu nupudruokite jo odą. Tinka bet kokia vaikiška pudra ar net paprastas talkas. Jeigu kūdikio oda sausa, geriau ją patepti aliejumi.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.