Spenelių pabrinkimas krutų pabrinkimas

Spenelių pabrinkimas krutų pabrinkimas

Spenelių laukelio pabrinklmas. Šį reiškinį gali sukelti trys priežastys. Pati paprasčiausia — po spenelio laukeliu perpildomi latakai, į kuriuos susirenka pienas. Kai latakai perpildyti, motina nieko blogo nejaučia, bet spenelio laukelis pasidaro kietas ir kūdikis negali jo paimti į burną bei suspausti dantenomis. Tada kūdikis ima tik spenelį ir kramto jį, dėl to spenelį ima skaudėti. Kai spenelio laukelis išbrinkta ir sukietėja, iš krūties reikia išspausti truputį pieno, kad ji suminkštėtų.

Nereikia labai ilgai melžti pieno — po 2—5 minutes kiekvieną krūtį visiškai pakanka. Paskui galima suspausti spenelio laukelį ir įkišti jį į kūdikio bumą, kad lengviau būtų jam žįsti.

Taip laukelis dažniausiai pabrinksta antroje pirmosios savaitės pusėje po gimdymo. Pabrinkimas atslūgsta po 2—3 dienų ir paprastai daugiau nepasikartoja, jeigu maitinate krūtimi normaliai.

Kartais pabrinksta visa krūtis. Ji pasidaro labai kieta, ir tai motinai sukelia nemalonius pojūčius. Dažniausiai pabrinkimas greitai atslūgsta, bet retkarčiais pasitaiko, kad krūtis labai padidėja, sukietėja, pasidaro itin skausminga. Pirmuoju atveju reikia suminkštinti spenelio laukelį, išspaudus rankomis pakankamai pieno, antruoju — reikės atlikti gydytojo nurodytas procedūras. Galima naudotis pientraukiu. Maitinimo krūtimi laikotarpiu labai svarbu dėvėti gerai krūtį palaikančią liemenėlę su plačiomis petnešėlėmis. Be to, kiekvieną krūtį galima parišti prie petnešėlių standžia juosta. Padeda ir prie krūties dedamas ledas.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.