Nemunas

Keliauninkai, atvykę iš užjūrio, plaukė Nemunu aukštyn. Priplaukę Dubysos žiotis, sužinojo, kur buvo tos upės pradžia. Iš džiaugsmo, kad surado kelią prie tos šventos vietos, dainavo: „Čia radom!" Dėl tos priežasties atsirado Seredžiaus pavadinimas.

Nuplaukę Dubysos upe mylią, su savo kariais ilsėjosi ant kranto. Sustoję pasakę: „Čia kiškim ženklą!" Tie žodžiai davė pradžią Čekiškės miestelio pavadinimui. Plaukdami toliau, priplaukė didžiules girias, kur, pavargę bekeliaudami, pasakė: „Ar yra galas?" Taip ta vieta ir buvo pavadinta Ariogala. Ten iki šių dienų yra miestas, kuris taip vadinamas. Toliau paplaukę upe aukštyn, pamatę, kad arti tikslo, linksmai dainavo: „Bet yra galas!" Nuo to atsirado Betygalos miesto pavadinimas.

Tų keliauninkų vado vardas buvo Nemunas. Apie jį dar pasakoja, kad jis buvo garbinamas ir turėjo savo šventovę Nemunaičiuose, ant Nemuno kranto.

 

163 žodžiai (Skaitysite 1 min.)
  10 - 15 balsai (-ų)
Komentarai

Komentarai

Lavjer Kovo 9 d.
Gražus , bet padavimas eina apie kitą esmę. Pavadintas Nemunu , bet kalba apie kelias upes. Autoriai pagalvokit kaip pavadinat kūrinį.
Gerda Vasario 7 d.
Geras.Bet tai mokytoja nepatikes kad cia as sukuriau.. xddd
Ignas Sausio 13 d.
Ka zinau toks truputi kvailas nes cia apie jureivius o ne apie nemuna xD
Simas Sausio 12 d.
Normalus

Tavo komentaras


MENIU