Vaikas išrankus maistui

Vaikas išrankus maistui

Jis darosi išrankus. Maždaug metų vaikas pradeda kitaip vertinti maistą. Jis darosi išrankesnis ir rečiau išalksta. Ir tai nenuostabu. Jeigu jis ir toliau tiek daug valgytų, kaip anksčiau, ir taip pat greitai didėtų jo svoris, jis užaugtų didumo sulig drambliu. Dabar vaikas turi laiko įdėmiai išstudijuoti savo meniu ir spręsti, kas jam patinka, ir kas — ne. Ar atsimenate, kaip jis elgdavosi prie stalo, būdamas 8 mėnesių? Tada prieš kiekvieną maitinimą atrodė, kad jis miršta badu. Vos sulaukdavo, kol jam užrišamas seilinukas, ir burnyte gaudydavo kiekvieną šaukštą. Buvo nesvarbu, ką valgyti. Alkanas nesigilino į tai.

Išrankus jis yra ir dėl kitų priežasčių. Mat, pradeda jaustis esąs asmenybė. Todėl, jeigu anksčiau jis abejodavo dėl kokio nors patiekalo, tai dabar ryžtingai jį atstumia. Be to, gerėja vaiko atmintis. Galbūt, jis samprotauja: „Jeigu man reguliariai duodamas valgis, visada spėsiu suvalgyti tiek, kiek reikia".

Kalantis dantukams, ypač pirmiesiems krūminiams, vaiko apetitas dažnai sumažėja. Gana ilgą laiką jis gali suvalgyti tik pusę savo porcijos, kartais net visai nevalgyti. Svarbiausia prisiminkite, kad apetitas visiškai natūraliai keičiasi savaitėmis arba net diena iš dienos. Mes, suaugusieji, galime spręsti pagal save. Šiandien norėtume pomidorų, o rytoj žirnių sriuba atrodys užvis skaniausia. Vaikui tas pat. Bet mes šito nepastebime iki vienerių metų; šiame amžiuje vaikas, būdamas alkanas, neatsisako jokio valgio.

Daktarės Devis eksperimentai. Daktarė Klara Devis sugalvojo išaiškinti, kokius patiekalus vaikai labiausiai mėgsta valgyti. Bandymui ji išsirinko tris vaikus nuo 8 iki 10 mėnesių, kurie iki to laiko negavo nieko, išskyrus motinos pieną, tad dar negalėjo nemėgti kokių nors rūšių valgio.

Štai kaip ji maitino juos. Kiekvieno maitinimo metu prieš vaikus padėdavo šešias ar aštuonias lėkštes skirtingo paprasto ir sveiko maisto: daržovių, vaisių, kiaušinių, košių, mėsos, juodos duonos, pieno, vandens ir sulčių. Vaikams padėdavo valgyti tik tada, kai jie parodydavo, ko būtent nori. Pavyzdžiui, 8 mėnesių mažylis panardino rankutę į trintus burokėlius, o paskui juos nulaižė tiesiai nuo rankos,— tada jam davė šaukštą burokėlių. Ir vėl laukė, kol parodys, ko dar nori. Gal vėl burokėlių, o gal — obuolių tyrės.

Daktarė Devis nustatė tris svarbius dalykus. Pirma, vaikai, kurie patys išsirinkdavo meniu iš daugelio skirtingų patiekalų, labai gerai vystėsi. Nė vieno iš jų nebuvo labai lieso ir labai storo. Antra, taip besimaitinantis vaikas konkrečiu laikotarpiu gaudavo visų būtinų medžiagų, lygiai taip, kaip maitinant pagal atitinkamus mokslinius nurodymus. Trečia, vaiko apetitas nuo vieno maitinimo iki kito kasdien kaitaliojosi.

Vaikas gali kelias dienas iš eilės valgyti daugiausia žalumynus. Paskui jis staiga pradės pirmiausia griebti krakmolingus produktus. Nenustebkite, jei kartais pietums jis apsiribos vien burokėliais ir suvalgys jų 4 kartus daugiau, negu normaliai reikėtų. Ir pavalgęs jis nei vems, nei viduriuos, nei pilvuką jam skaudės. Vaikas kartais gali suvalgyti visus pietus ir dar išgerti 250 g pieno, o per vakarienę jo visai neimti į burną. Daktarė Devis daugelį dienų stebėjo, ar dažnai vaikai nori mėsos. Keletą dienų vaikas valgė įprastą mėsos normą, o kitas dvi dienas jis ėmė valgyti jos daugiau ir daugiau; paskui mėsos reikėjo vėl mažiau. Remdamasi šiais faktais, daktarė Devis padarė išvadą: tikriausiai vaiko organizmui trūko kokios nors medžiagos, kurios yra mėsoje, todėl jam ir reikėjo jos daugiau vartoti. Po to daktarė Devis atliko daugelį eksperimentų ir su vyresniais vaikais, netgi su ligoniais, ir rezultatai buvo tokie pat.

Ką tėvai turi įsidėmėti. Tai, kas pasakyta aukščiau, nereiškia, jog tėvai turi paruošti vaikui po šešis ar aštuonis patiekalus kiekvieniems pietums ir duoti pasirinkti, kaip restorane. Tačiau noriu pabrėžti, kad tėvai gali leisti pačiam vaikui pagal skonį pasirinkti iš pateikto įvairaus ir sveiko maisto tai, ką jis tuo metu nori valgyti. Vadinasi, tėvai gali leisti vaikui suvalgyti kokio nors produkto daugiau, negu paprastai, tai nepakenks. Negana to, visai nieko bloga, jeigu vaikui laikinai nepatinka koks nors produktas.

Šiuolaikiniam žmogui sunku su tuo sutikti. Daug girdėjome apie mokslinį maisto apskaičiavimą ir pamiršome, kad mūsų organizmas apie tai žinojo dar prieš milijonus metų. Kiekvienas vikšras tiksliai žino, kokia lapų rūšis jam reikalinga, ir neėda kitų. Elnias nubėga tūkstančius kilometrų, kad gautų palaižyti druskos, reikalingos jo organizmui. Sniegena gerai žino, kas jai naudinga, nors neišklausė šia tema nė vienos paskaitos. Todėl nenuostabu, kad ir žmogus intuityviai žino, kas jam naudinga. Aš nenoriu pasakyti, kad vaikas arba suaugęs visada valgo tik tai, kas jam naudinga, ir kad tėvams nereikia žinoti, koks maistas sveika. Jeigu motina maitina vaiką tik saldainiais ir arbata, tai organizmo poreikiai bus nepatenkinti. Motina turi žinoti, kuo vertingos daržovės, vaisiai, pienas, mėsa, kiaušiniai, košės, kad galėtų vaiką maitinti racionaliai. Bet jai taip pat svarbu žinoti, kad reikia skaitytis su vaiko instinktais, kad jo apetitas turi keistis ir kad pagaliau jis gauna visų reikalingų maisto medžiagų, jeigu nenuteiktas prieš kokius nors produktus.

  10 - 7 balsai (-ų)
Komentarai

Komentarai

EssaeeyFoona Šiandien 09:00
Running late with the deadline for your work? Then we are your reliable assistant in paper help. Get ready to ask for our assistance when you need essays, research or course works, reports, case studies, etc. Our experts have seen it all and are ready to start working on your assignment right away. Go for it! Get an essay or any other homework writing help http://bit.do/dR5jr do my essay book help cant do my essay lbs do my essay talk writing my essay versus short story write my nursing paper wcnc need somebody write my paper zhang can do my essay iyaz do write my paper ykb type my college prompts essay uc write my nursing paper zlob get someone write my paper vase do my sample history essay paper need help writing my anderson county paper ks http://cutt.us/teN2Y
KeithCax Gruodžio 4 d.
Fiat Sedici 2006-2016 Banner Power Bull 50Ah Battery Electrical Replacement Part Fits Kia Cerato Koup Td 2009-2013 Banner Power Bull 62Ah Battery Replacement Chevrolet Hhr 2007-2011 Vetech Battery 63Ah Electrical System Replacement Part VW Touran 1T1 1T2 1T3 2003-2016 Banner Running Bull Agm 60Ah Battery Replace Type 027 Car Battery 540CCA 3 Years Wty Exide Excell 12V 62Ah OEM Replacement Peugeot 307 3E 2002-2016 Banner Starting Bull 44Ah Battery Electrical Part Lexus Is Mk2 2005-2016 Bosch S4 Battery 70Ah Electrical System Replacement Part Type 334 Titanium Car Battery 12V 91Ah - 4 Year Warranty
KeithCax Gruodžio 3 d.
Exide Excell Car Battery 12V 40Ah Type 202 320CCA 3 Years Wty Sealed OEM Quality Toyota Hilux Mk3 2005-2016 Banner Starting Bull 95Ah Electrical Battery Replace Peugeot 206 Cc 2D 2000-2010 Vetech Battery 45Ah Electrical System Replace Part Mini One R50 R53 R52 2001-2007 Bosch Bosch S3 Battery 56Ah Electrical Part Porsche 924 1975-1989 Banner Power Bull 72Ah Battery Electrical Replacement Part Type 110 Titanium Car Battery 12V 640CCA - 4 Year Warranty Mercedes Benz E-Class C207 2009-2016 Banner Starting Bull 88Ah Battery Replace Peugeot J5 280L 280P 290L 290P 1981-1994 Bosch S4 Battery 95Ah Electrical Part
ZlobBip Lapkričio 27 d.
If you’re interested in winning millions, then I’m here to help! At Casino you can play over 450 world-class games and I’m giving you an exclusive Welcome Bonus to get you stuck into winning. Use it today to increase your chances of hitting our jackpots. All you have to do is sign up today and watch the rewards come rolling in. skyliteboom.com Prepare to hit the big time Hacer giros para ganar millones Holen Sie sich spinnen, um Millionen zu gewinnen http://i63.tinypic.com/ofdmds.jpg
Erika Birželio 28 d.
Musu mergaite , kuriai 8 metai , yra ne tik isranki maistui , bet ir beproto nevalgi . Nezinome kartais nei ka jai pasiulyti . Maista gaminame tik pagal jos pageidavimus . Teko guleti ir ligonineje su lasaliniu pagalba atsistateme , bet deja jos nevalgumas nepaliko musu . Ka darote tokiu atveju ?

Tavo komentaras