Prie stalo

Sveikas, skaniai pagamintas maistas, skoningai padengtas stalas, gražios manieros — kultūringam žmogui gero apetito ir pakilios nuotaikos laidas.

Valgymas jaukioje, ramioje aplinkoje teikia malonumą ir leidžia atitrūkti nuo visų kasdieninių rūpesčių. Žinoma, malonumu skaniai pavalgyti negalima piktnaudžiauti, valgymo negalima paversti savitiksliu. „Apsirijimas nelaikomas nuodėme tik todėl, kad jis nedaro akivaizdžios žalos kitiems, tačiau jis yra nusikaltimas žmogaus orumui"— rašė Levas Tolstojus. Dar senovės graikų išminčius Sokratas yra pasakęs: „Valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume".

Skanus valgis teikia malonumą tik tada, kai gerai padengtas stalas ir prie jo patogu sėdėti.

Kėdės sustatomos aplink stalą taip, kad sėdintys prie stalo jaustųsi patogiai, kad jiems netrukdytų stalo kojos ar kaimynų alkūnės. Kiekvienai vietai skiriama po 60— 70 cm.

Staltiesė turi...

Kaip elgtis Prie stalo
Skaitysite 16 min.

Aušindami sriubą, nepūskite į lėkštę, puodelį ar šaukštą, o paprasčiausiai palaukite, palengva maišydami šaukštu, kol atvės. Kai mėsa sriubai paduodama atskirame inde, reikia paimti gabaliuką, supjaustyti peiliu ir šakute ir tik tada įsipilti sriubos. Jeigu dubenyje kartu su sriuba...

Kaip elgtis Prie stalo
Skaitysite 17 min.

Prie stalo reikia sėdėti, truputį palinkus į priekį ir ant visos kėdės, bet ne ant jos kraštelio. Kalbantis su kaimynu iš dešinės, neatgręžiama nugara sėdinčiam iš kairės. Sėdėti prie stalo reikia tiesiai, kalbantis pakreipti tik galvą. Kojos prieš save neištiesiamos, bet...

Kaip elgtis Prie stalo
Skaitysite 11 min.

Kiekvienas šeimos narys prie pietų stalo turi pastovią vietą. Šeimininkė visada sėdi ten, iš kur jai patogiau rūpintis kitais.

Kviečiant svečius, reikia apgalvoti, kur juos sodinti. Labai svarbu šitai oficialiuose banketuose. Tokio vakaro šeimininkas būna įmonės vadovas arba paskirtas...

Kaip elgtis Prie stalo
Skaitysite 8 min.

Gaivinantys gėrimai, pavyzdžiui limonadas, mineralinis vanduo ir kt., statomi ant stalo su buteliais, namų gamybos gėrimai ir įvairios sultys — su grafinais ir ąsočiais.

Apie kavos kilmę sukurta daug legendų. Viena pasakoja, kaip mula kartą sutiko nepaprastai žvalių ožkų bandą....

Kaip elgtis Prie stalo
Skaitysite 3 min.