Kaip gydyti kūdikių iššutimus

Kaip gydyti kūdikių iššutimus

Iššutimas. Daugumos naujagimių oda pirmaisiais mėnesiais yra labai jautri. Jeigu jau gimdymo namuose kūdikis iššunta, vadinasi, jo oda yra jautri, ir ją reikia ypač prižiūrėti.

Oda iššunta dėl to, kad šlapiuose vystykluose yra bakterijų gaminančių amoniaką.

Beveik visi naujagimiai retkarčiais iššunta. Nedidelių ir greitai praeinančių iššutimų gydyti nereikia. Nenaudokite neperšlampamų kelnaičių. Iššutusias vietas tepkite apsauginiais tepalais. Cinko tepalas ant odos ilgiau laikosi. Mineraliniai, vaikiški aliejai bei glicerinas labai greitai nusitrina arba susigeria į drabužius, taigi blogai saugo iššutusias vietas nuo šlapimo ir trinančių drabužių.

Jei vaikas labai iššutęs, būtinai reikia virinti ar skalauti su antiseptiku ne tik vystyklus, bet ir kitus daiktus, ant kurių patenka šlapimo: naktinius baltinius, marškinėlius, paklodes ir kt. Klijuotės virinti negalima. Plaukite ją su muilu ir perskalaukite antiseptiniu tirpalu.

Jei vaikas labai iššutęs ir ypač kai yra daug pūlinukų, geriau iššutusias vietas ne tepti tepalais, o palaikyti nuogas kelias valandas šiltame kambaryje. Kūdikio krūtinėlę ir kojeles užklokite lengva antklode. Po juo padėkite kelis kartus sulankstytą vystyklą, kad susigertų šlapimas. Oro vonios — patikimiausias būdas iššutimui ir kartu atsiradusiems pūlinukams gydyti.

Jeigu kūdikis dažnai iššunta, pamėginkite keletą profilaktinių priemonių ir žiūrėkite, kurios iš šių reguliariai atliekamų procedūrų efektyviausios kūdikiui, o iš jūsų atima mažiau laiko bei jėgų: vystyklų džiovinimas saulėje, skalavimas su antiseptiku paskutinį kartą, vystyklų virinimas ar tepalų vartojimas. Reguliariai taikydamos vieną ar kartu kelias nurodytas priemones, galite visiškai apsaugoti kūdikį nuo iššutimų. Keiskite vystyklus ne tik prieš maitinimą ir po jo, bet ir tarp jų.

Viduriuojant gali labai iššusti oda aplink išeinamąją angą. Nepalikite kūdikio priterštuose vystykluose ir šluostykite iššutusias vietas aliejumi, paskui storai patepkite cinko tepalu. Jeigu tai nepadeda, darykite oro vonias.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.