Vaikas nenori bendrauti

Vaikas nenori bendrauti

Leiskite vaikui apsiprasti su svetimais žmonėmis. Šio amžiaus vaikas iš prigimties su nepasitikėjimu, įtariai žiūri į svetimus žmones, kol su jais apsipranta. Apsipratęs prieina arčiau ir pagaliau bando susidraugauti, tik savaip. Pavyzdžiui, vaikas stovi šalia ir įdėmiai žiūri į nepažįstamąjį arba iškilmingai jam ką nors paduoda, o paskui vėl atsiima, arba neša visko, kiek pajėgia apglėbti abiem rankutėmis, ir verčia jam ant kelių. Daugelis suaugusiųjų nesupranta, kad reikia nekreipti dėmesio į apžiūrinėjantį juos vaiką, o tuoj puola prie jo, kalbina be atvangos, ir vaikas priverstas kreiptis į motiną pagalbos. Tada jam jau reikės daugiau laiko įsidrąsinti ir susipažinti. Aš manau, kad motina padės vaikui, iš karto perspėdama lankytojus: „Nekreipkite iš pradžių į jį dėmesio. Jis varžosi. Po kurio laiko jis pats prieis ir susipažins su jumis".

Kai vaikas pradeda gerai vaikščioti, imkite jį visur su savimi, kad jis galėtų priprasti prie svetimų žmonių. Porą kartų per savaitę eikite su juo į parduotuvę. Veskitės jį pasivaikščioti ten, kur žaidžia kiti vaikai. Jis kol kas dar negali su jais žaisti, bet kartais jam patinka stebėti žaidžiančius vaikus. Jeigu vaikas dabar įpras būti tarp kitų vaikų, jis mielai žais su jais, kai ateis laikas, t. y. sulaukęs maždaug 2—3 metų. Jeigu vaikas niekada nebuvo tarp vaikų iki 3 metų, jam prireiks daugelio mėnesių, kol prie jų pripras.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.