Kūdikio naujagimio kraitelis

Kūdikio naujagimio kraitelis

Pasiruoškite viską, ko reikia, iš anksto. Yra moterų, nenorinčių nieko pirkti, kol kūdikis neišvys pasaulio. Bet jeigu visa, kas būtina, pasiruošite iš anksto, jums bus lengviau pirmomis savaitėmis po gimdymo, kai beviltiškai nusiviliate dėl mažiausių keblumų. Motinos, kurios po gimdymo pergyveno depresiją, sakė: „Kitą kartą viską iki smulkmenų pasiruošiu iš anksto". Ką reikia pasiruošti?

Kūdikėliui reikia kažkur miegoti. Naujagimiui svarbiau patogumas, negu grožis. Nenaudokite čiužiniui minkštos pagalvės, nes kūdikis gali joje uždusti. Naujagimiui nereikia pagalvės.

Kūdikį reikia kur nors maudyti, todėl pasirūpinkite maudymo vonele.

Kiti reikalingi daiktai:

termometras. Patartina turėti tris termometrus: kūdikio temperatūrai, vandens temperatūrai maudant ir patalpos temperatūrai, kurioje jis bus, matuoti;

vata;

muilas, bet koks nešarminis;

natūralaus pluošto kempinė;

žirklutės;

higieniniai pagaliukai;

drėgnos servetėlės;

sauskelnės.

KŪDIKIO DRABUŽĖLIAI

Naktiniai marškinėliai. Geriausi yra trikotažiniai. Jie patogūs, praktiški ir jų nereikia lyginti. Marškinėliai turi būti ilgi, kad kūdikis negalėtų nuspirti antklodės. Jums reikės 3—6 marškinėlių 52 - 62 dydžio.

Dieniniai marškinėliai. Jie turi būti medvilniniai, geriau be sagų ir raištelių, ilgomis rankovėmis, nes ir rankoms reikia šilumos, kaip ir visam kūnui. Jeigu kūdikis labai sublogęs ir silpnas ar kambaryje šalta, apvilkite jį vilnone palaidinuke. Jums prireiks 3—6 marškinėlių 56 - 62 dydžio. 

Būtinų daiktų sąrašą galima pratęsti: dubuo apiplovimui, dubenėlis veidui nuplauti, muilinė, ąsotis su puodeliu virintam vandeniui, stiklainis vatai, vaikiška klizma, puodelis klizmai, šildytuvas, bintas, vazelinas, geldelė ar dubenėlis panaudotai vatai.

Mes mažiems vaikams rekomenduojame marškinėlius (nesusegamus) tokio ilgio, kad nedengtų apatinės kūdikio kūno dalies. Tada nereikia dažnai keisti visos kūdikio aprangos. Patartina turėti ne mažiau kaip 8—12 marškinėlių ir 4—6 palaidinukes ilgomis rankovėmis.

Megztukai ir miegamieji maišai. Juos iš karto pirkite didesnius. Megztukų bei palaidinukių iškirptės galvai turi būti pakankamai didelės arba jie turi būti sagstomi ant peties, nes vaikai labai nemėgsta vilktis ir nusivilkti drabužėlių per galvą.

Kiti drabužiai. Megztos vilnonės ir kito natūralaus pluošto kepuraitės maunamos kūdikiui, einant pasivaikščioti tokiu oru, kai jūs pačios velkatės paltą, arba, jeigu jis miega labai šaltame kambaryje. Dauguma vaikų jų nemėgsta. Kojinyčių - 4 poros, vienos iš jų natūralios vilnos. Kol kūdikis nesėdi ir nešliaužioja ant šaltų grindų, jam nereikia batelių. Puošniais drabužėliais kūdikis labai mielas, bet iš pradžių jie visai nebūtini, nes vargina ir kūdikį, ir motiną.

insert

Parsivežti iš ligoninės - priklausomai nuo metų laiko reikalinga plona ir stora kepurytės, šliaužtinukai ir palaidinukė arba kombinezoniukas - pižamytė, megztukas, šiltas kombinezoniukas, vokelis arba apvilkta anklodėlė.

PATALYNĖ

Klljuotė. Būtina visą čiužinį užkloti klijuote ar kitu vandens nepraleidžiančiu audiniu. Jeigu nors truputis šlapimo įsigers į čiužinį, kambaryje, kuriame yra kūdikis, bus blogas kvapas.

Klijuotę reikia plauti kiekvieną dieną, jeigu ant jos patenka šlapimo. Todėl jums reikės dviejų klijuočių. Taip pat galite po apatine kūnelio dalimi dėti mažą klijuotę. Tada paklodė liks sausa, kol kūdikis guli vienoje vietoje. Tokią klijuotę galima pasidėti ir ant kelių, kai imate kūdikį ant rankų.

Įklotas. Klijuotę geriausia uždengti medvilnine, kelis kartus sulenkta ir perdygsniuota medžiaga. Tai apsaugos jūsų kūdikį nuo prakaitavimo. Jums prireiks mažiausiai trijų, bet geriau turėti šešis tokius dygsniuotus, dedamus ant klijuotės, įklotus.

Paklodės. Reikia turėti 3—4 paklodes. Jeigu pirmąsias savaites kūdikis guli lopšyje ar krepšyje, vietoj paklodžių galite naudoti vystyklus.

Antklodės. Jų skaičius priklauso nuo klimato ir metų laiko. Antklodės turi būti lengvos. Geriausia panaudoti megztas vilnones.

Svarstyklės. Jeigu kūdikis sveikas ir reguliariai jį rodote gydytojui, namuose turėti svarstykles nebūtina. Bet jeigu vaikas dažnai verkia ir įtariate, jog jis alkanas, o iki gydytojo sunku nusigauti, tai svarstyklės jums labai pravers. Jeigu draugai nori jums padovanoti ar paskolinti svarstykles, paimkite jas. Jeigu jas reikia pirkti, palaukite, gal būt, išsiversite be jų.

Vežimėlis. Jis būtinas, jeigu gyvenate mieste. Gyvendami už miesto, kūdikį galite migdyti terasoje arba kieme krepšyje.

Automobilinė kėdutė - 0+ arba 0-1 grupės, jei važinėjate mašina. Ji būtina norint parsivežti kūdikį iš ligoninės.

Vandens termometras. Jis padės neprityrusiai motinai. Iš pradžių jis reikalingas vandens temperatūrai matuoti maudant, vėliau jo reikės, atliekant grūdinimo procedūras, kai palaipsniui mažinant vandens temperatūrą svarbu kiekvienas laipsnis.

K0DIKIO INDAI

Buteliukai ir puodai. Jeigu kūdikį maitinate dirbtinai, nusipirkite mažiausiai 9 buteliukus. Per dieną naudosite 6—8 buteliukus, bet tikriausiai kelis sudaužysite. Jeigu kūdikį maitinate krūtimi, nusipirkite mažiausiai tris buteliukus: vandeniui, sultims ir pienui (jeigu savo neturėsite).

Be to, reikia turėti didelį puodą buteliukams virinti arba sterilizatorių.

Papildomai gali reikėti - vystymo stalo/lentos arba komodos. Bet kokiu atveju, namie labai patogu įrengti vietą, kur bus pervystystomas kūdikis. Svarbiausia paviršiaus aukštis - turi būti patogu mamai, kad nereiktų lenktis prie vaiko ant lovos būtų nepatogu ir baisu kai kūdikis šiek tiek paauga ir būna aktyvesnis. Taip pat ištiestos rankos atstumupatogu kai yra sudėti pervystymo metu naudojami reikmenys, kad viską pasiektumėte nė akimirkai nepasitraukę nuo kūdikio.

insert
NėštumasKūdikis

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.