Kūdikis verkia
Jeigu kūdikis verkia, tai nebūtinai iš alkio. Paprastai motina mano, kad neužtenka jam pieno, jei kūdikis ima reikli tik ką pamaitintas arba tarp maitinimų. Noriu priminti, kad daugumai maždaug dviejų savaičių naujagimių (ypač pirmagimiui) užeina verkimo priepuoliai — dažniausiai antroje dienos pusėje arba vakare. Verkia ir dirbtiniu maistu maitinami vaikai. Va .kai išgeriantys daug pieno, irgi verkia tam tikru dienos laiko, kaip ir neprivalgantys. Motina turi suprasti, jog pirmas kelias savaites jie verkia dėl kitų priežasčių, ir nėra ko nusiminti.
Be abejo, alkis taip pat gali būti verksmo priežastis. Tačiau labiau tikėtina, kad, būdamas alkanas, jis anksčiau pabus prieš kitą maitinimą, negu kamuosis pirmas dvi valandas po maitinimo. Jeigu iš tikrųjų jis išalko per anksti, tai gal netikėtai padidėjo apetitas arba laikinai sumažėjo krūtyse pieno, jei motina pervargusi ar turi nemalonumų. Bet kuriuo atveju žinokite jeigu kūdikis išalko anksčiau, tai ir nubus anksčiau, ir energingiau žįs, kol ištrauks reikalingą pieno kiekį, paskui jis grįš prie ankstesnio grafiko.
Bet jeigu kūdikis verkia ne iš alkio, o jūs jį pamaitinsite, tai nepakenks nei jums, nei jam.
Neskubėkite kūdikio pradėti maitinti dirbtiniu maistu. Jeigu jis daug verkia, duokite jam krūtį kas 2 valandas 20—40 minučių. Jeigu kitas 2 savaites jis normaliai priauga svorio, tai nepradėkite dirbtinai maitinti dar nors 2 savaites. Verkiantį kūdikį galima nuraminti čiulptuku arba buteliuku vandens įgalima pasaldinto. Suprantama, kūdikiui galima duoti krūtį dažniau, negu kas 2 valandos, bet vargšė motina gali visiškai nusivaryti, maitindama kūdikį krūtimi beveik visą dieną. Motinai reikia poilsio, prasiblaškyti. O maitinti 10 kartų per dieną visiškai pakanka, kad krūtyse gamintųsi daugiau pieno.