Maitinimas iš buteliuko

Maitinimas iš buteliuko

Pirmosios kelios dienos po gimimo. Paprastai kūdikis pirmą kartą maitinamas, praėjus 12 valandų po gimimo, nors galima ir anksčiau, jeigu jis tikrai alkanas. Iš pradžių kūdikis geria visai mažai pieno, gal tik 10—20 g. Neverskite jo gerti daugiau ir nesijaudinkite. Po 3—4 dienų arba po 1—2 savaičių jis galės išgerti daugiau. Jo virškinimo sistema tokia, kad prie didesnio kiekio gali pereiti palaipsniui. Kūdikis pats nusistatys sau normą, praėjus kelioms dienoms po gimimo.

Kaip pašildyti pieną ir girdyti iš buteliuko. Išimtą iš šaldytuvo buteliuką suplakite. Buteliuką su pienu pašildykite šiltame vandenyje iki kūno temperatūros. Pieno temperatūra tikrinama, užlašinus kelis jo lašus ant riešo. Atsisėskite ant patogios kėdės ir kūdikį laikykite kaip maitindama krūtimi. Kai kurios moterys mėgsta maitinti, sėdėdamos supamojoje kėdėje.

Buteliuką laikykite taip, kad čiulptukas visą laiką būtų pilnas pieno. Paprastai vaikai čiulpia pieną nesustodami, kol privalgo. Bet kai kurie su pienu nuryja tiek oro, kad turi sustoti, nes skrandis prisipildo oro. Reikia pastatyti kūdikį stačią, kad atsiraugėtų, ir paskui vėl maitinti. Vieniems vaikams maitinimo metu reikia padėti atsiraugėti kelis kartus, o kitiems to visai nereikia. Greitai pastebėsite, kokio tipo jūsų kūdikis.

Kai tik kūdikis nustoja čiulpti ir atrodo sotus, patenkintas, nemaitinkite jo daugiau. Jis geriau žino, kiek jam reikia.

Ar galima vaikui padėti buteliuką. Maitinant geriau kūdikį laikyti ant rankų. Tai natūrali padėtis. Tada motina ir kūdikis yra taip arti, kad gali žiūrėti vienas kitam į veidą. Kol kūdikiui valgymas tebėra didžiausias malonumas, jam smagu šalimais matyti motiną, jos veidą.

Kita vertus, kai kurios labai užsiėmusios motinos, turinčios prižiūrėti ir kitus vaikus, kartais padeda vaikui buteliuką. Pavyzdžiui, dvynukų motinos dažnai padeda buteliuką vienam arba abiem vaikams, manydamos, jog per dieną galima rasti ir tinkamesnio laiko (ne maitinimo valandomis) pasikalbėti, pasiglamonėti su kūdikiu. Sutinku, kad yra šimtai būdų išreikšti kūdikiui meilę. Suprantu, kad mylinti, bet užimta motina gali kartais padėti buteliuką vaikui, jeigu jai kitaip tuo tarpu neišeina. Ir vis dėlto nelabai užsiėmusiai motinai patarčiau kūdikį maitinti ant rankų. Buteliukas padedamas ant kelis kartus sulankstyto vystyklo ar rankšluosčio.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.