Spenelių įtrūkimai

Spenelių įtrūkimai

Spenelių įtrūkimai. Jeigu spenelius skauda per visą maitinimą, tai, gal būt, jie sutrūkinėję. Reikia juos kruopščiai apžiūrėti (kartais jautriai iš prigimties moteriai skauda spenelius, nors jie ir nesutrūkinėję). Jeigu vienos krūties spenelis sutrū- kinėja (dažnai dėl to, jog kūdikis kramto tik spenelį, o nepaima į burną viso jo laukelio), patartina jos nebeduoti 24—28 valandas (arba maitinti šia krūtimi trumpiau — iki 3 minučių kas 8 valandas). Gydytojas gali skaudamiems speneliams išrašyti vaistų. Taip pat pamaitinus galima spenelius 15 minučių neuždengtus padžiovinti. Viena motina gudriai sugalvojo į liemenėlį įdėti arbatžolių sietelį (be rankenėlės). Tada speneliai neliečia medžiagos ir prie jų prieina oro. Dėl to jie greičiau sugyja.

Tokiu metu galima 2—3 kartus per parą nutraukti pieną rankomis. Kiekvieną maitinimą duokite kūdikiui kitą krūtį.

Jeigu krūties būklė per 12—48 poilsio valandas žymiai pagerėja, galima ją trumpam (trims minutėms) duoti kūdikiui, bet kad nepradėtų jos skaudėti. Jeigu viskas tvarkoje, galima pradėti tą krūtį duoti pirmą dieną po 5 minutes kiekvieną maitinimą, antrą dieną — po 10 minučių, trečią dieną — po 15 minučių. Vėl ėmus skaudėti ir atsiradus įtrūkimų, visos gydomosios procedūros kartojamos iš pradžių.

Kitas įtrūkimų gydymo būdas — antkrūčių naudojimas, maitinant krūtimi (žr. 124 skirsnį). Šis metodas ne toks efektyvus kaip pirmasis, nes speneliai ne visiškai pailsi, ir per antgalį kūdikis gauna mažiau pieno

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.