Namų drabužiai

Daugelis žmonių mano, kad namuose galima rengtis bet kaip, juk niekas nemato. O namiškiai? Kokį pavyzdį mato vaikai? Užuot dėvėjus namuose seną, praradusią išvaizdą išeiginę suknelę, daug protingiau nešioti patogią, paprastą ir gražią suknelę chalatą iš pigios medvilninės medžiagos. Namų darbams labai praktiška apranga yra chalatas arba sarafanas su palaidinuke. Labai patogu ir kelnės ar prijuostė sijonas. Namų drabužiai turi būti patogūs, gražūs, švarūs ir dėvinčiam pritikti.

Vyrai namuose su malonumu nešioja patogius ir lengvus švarkus, palaidines, megztinius.

Dieniniais drabužiais vilkima tarnyboje (jei nereikalinga speciali darbinė apranga), gatvėje, muziejuje, parodoje, kavinėje, restorane ir dieną svečiuose. Moteriškas dieninis tualetas turi būti kuklaus kirpimo ir paprastos medžiagos, be ypatingų, į akis krintančių puošmenų. Dieninei aprangai visada tinka sportinio kirpimo drabužiai.

Suknelėms, nešiojamoms žiemą, naudojami matiniai vienspalviai ir spalvoti vilnoniai, pusvilnoniai, tankūs dirbtiniai ir medvilniniai audiniai. Vasarinės suknelės siuvamos iš gerai skalbiamų lengvų medžiagų. Dieniniams drabužiams netinka aksomas (išskyrus velvetą), tafta, permatomas kapronas, šifonas, nėriniai, blizgantis šilkas ir pan. Kasdieninės suknelės ir palaidinukės nepuošiamos brangiais nėriniais ir nesiuvinėjamos blizgančiais karoliukais, čia geriau tinka kuklus papuošimas, toks, kaip apvadai, peltakiai, stori lininiai mezginiai ir pan. Dabar, kai mezginiai ir siuvinėjimas yra madingi, kai kurios moterys jais piktnaudžiauja, nesuprasdamos, jog siuvinėjimas perlais ar karoliukais tinka tik teatrui, koncertui ar šokių vakarui, o dieną atrodo pigiai ir vulgariai. Renkantis dieninio tualeto fasoną, reikia vadovautis tikslingumu. Žiemą yra patogūs sijonai ar kelnės su palaidinuke. Drabužius paįvairina palaidinės, megztiniai, švarkeliai.

Dieną gatvėje nešiojami paprasto fasono žemais ar pusaukščiais kulniukais batai.

Vyrai žiemą pirmenybę teikia tamsiems drabužiams, o vasarą — šviesiems, siūtiems iš lengvos medžiagos. Pastarųjų metų mados vyriškai dieninei aprangai siūlo daug drąsių, netgi šokiruojančių spalvų ir formų derinių. Dieną nešiojami sportiniai, kombinuoti ar paprasti dieniniai kostiumai. Su rumbėto velveto kelnėmis tinka tik sportiniai švarkai ar palaidinės, ir dėvimos jos tik dieną. Po švarku, be liemenės, galima vilkėti vilnonį megztinį. Vasarą avima šviesiais lengvais batais.

Jei vasarą vaikščiojama be švarko, su vienais klasikinio (angliško) kirpimo marškiniais (kelnės, žinoma, be petnešų), kaklaraištis kabo laisvai. Sportiniai marškiniai vilkimi be kaklaraiščio. Poilsio vietose ir gamtoje vasarinius ryškius trumparankovius marškinius galima nešioti su šortais. Bet, suprantama, taip apsirengus net karštą dieną neinama į oficialias vietas. Paltas vilkimas stropiai užsagstytas.

483 žodžiai (Skaitysite 3 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.