Kada duoti čiulptuką

Kada duoti čiulptuką

Kada duoti čiulptuką. Jeigu jūs dažniausiai vaikui čiulptuką duodate tada, kai jam susikaupia dujų, tai ir duokite jį, suskaudus pilvuką nuo dujų. Daugumai vaikų po 3 mėnesių dujos pilvuko nepučia.

Kada duoti čiulptuką, kad vaikas neįprastų čiulpti pirštų? Pirma, maždaug pusė visų vaikų niekuomet nebando čiulpti piršto arba jį čiulpia labai retai ir neilgai. Tokiu atveju jums nėra ko bijoti. O jeigu vaikui, susilaikius dujų, pilvuko neskauda, tai jam apskritai nereikia čiulptuko. Bet jeigu pamaitintas vaikas bando kišti pirštą į burną ir godžiai jį čiulpia, tai ar ne geriau būtų jam duoti čiulptuką?

Jeigu vaikas įpras čiulpti pirštą ir jūs susigriebsite tik po kelių savaičių ar mėnesių, tai jis veikiausiai atsisakys čiulptuko. Jam labai malonu ir laikyti burnoje, ir čiulpti pirštą. Todėl jeigu jūs sugalvojote duoti čiulptuką, pradėkite jį duoti nuo pirmųjų gyvenimo savaičių.

Kuriuo dienos metu duoti čiulptuką? Logiškiausia duoti jį tada, kai vaikas ieško burnyte ir bando čiulpti pirštus, drabužėlius ir viską ką gali pasiekti. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikis nemiega tik prieš maitinimą ir po jo. Kaip tik tuo metu ir duokite jam čiulptuką. Net jeigu jis nemiega tarp maitinimų, vis tiek duokite jam čiulptuką. Pirmuosius 3 mėnesius jį reikia duoti kuo dažniau. Tokiu būdu bus patenkintas vaiko čiulpimo instinktas, ir jis greit atsisakys čiulptuko. Aš manau, geriau išimti čiulptuką vaikui iš burnos, kai jis pradeda snausti ar tik užmigus, jeigu jis gali be jo apsieiti. Bet yra dvi priežastys. Vaikas, įpratęs miegoti su čiulptuku burnoje, vos jam iškritus, pabunda ir ima verkti. Taip gali kartotis dešimtis kartų per naktį, ir jūs vargsite (ypač jeigu vaikas, anksčiau miegodavęs aukštielninkas, ėmė miegoti ant pilvuko). Be to, jeigu vaikas įprato užmigti su čiulptuku burnoje, tai po kelių mėnesių jis negalės be jo sudėti akių, nors ir labai norėtų miego. Tokiu būdu jis gali atprasti nuo čiulptuko jau žymiai vėliau.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.