Kūdikis krūpčioja

Kūdikis krūpčioja

Krūpčiojimas. Naujagimiai krūpčioja nuo stiprių garsų ir staigiai keisdami kūno padėtį. Vieni vaikai jautresni, kiti — ne tokie jautrūs. Jautrus vaikas gali smarkiai pašokti iš baimės, kai, gulėdamas ant lygaus kieto paviršiaus, staigiai trūkteli rankutę ar kojytę. Toks vaikas gali nemėgti maudytis vonelėje. Motina turi jį prausti, pasisodinusi ant kelių, ir tik paskui apiplauti vonelėje, abiem rankom tvirtai jį laikydama. Jautrų vaiką visada reikia tvirtai laikyti. Augant šie reiškiniai išnyksta.

Drebulys. Kai kurie naujagimiai kartkartėmis pradeda drebėti. Tik išrengto ar sujaudinto kūdikio gali pradėti virpėti smakras arba rankos ir kojos. Dėl to nesijaudinkite. Tai tik dar vienas požymis, kad jo nervų sistema yra netobula. Ilgainiui ir šis reiškinys išnyks.

Traukuliai. Kai kurie vaikai per miegus retkarčiais mėšlungiškai trūkčioja. Dažni traukuliai būna labai nedaugeliui naujagimių. Vaikui augant, jie paprastai išnyksta. Dėl visa ko apie juos papasakokite gydytojui.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.