Kaip atpratinti nuo čiulptuko

Kaip atpratinti nuo čiulptuko

Kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko. Daugelis motinų tvirtina, jog 3—6 mėnesių vaikui mažiau reikia čiulptuko. Kai kurie naujagimiai išspjauna čiulptuką ir neima jo į burną. Tada vaiką be vargo galima atpratinti nuo čiulptuko visam laikui. Jeigu 3—6 mėnesių vaikas vis rečiau pasigenda čiulptuko, pasinaudokite tuo ir pasistenkite visai jo nebeduoti. Aš nesakau, kad čiulptuką reikia išmesti pačią pirmąją dieną, kai tik vaikas pradeda mažiau jo pasigesti. Jo poreikis čiulpti negali taip staiga sumažėti. Bet, atsižvelgdami į vaiko norą, pradėkite palaipsniui jį atpratinti. Iš pradžių neduokite čiulptuko vienu dienos metu, kai jis mažiausiai juo domisi, paskui — kitu metu. Bet kai vaikas blogai nusiteikęs ir neramiai ieško burnyte čiulptuko, nebijokite duoti jį vienai dviem dienoms. Kita vertus, reikia būti labai ryžtingiems ir nepraleisti progos paslėpti čiulptuką, kai jis jo jau nepasigenda. Nors dauguma jau 3—5 mėnesių vaikų, atrodo, gali apsieiti be čiulptuko, bet kai kuriems jis reikalingas iki vienerių metų, o kiti jo pradeda neimti tik antraisiais gyvenimo metais. Labai nedaug vaikų nenori skirtis su čiulptuku ir sulaukę 2 metų. Ar šiuo atveju jūs turite priversti vaiką mesti čiulptuką? Aš manau, būtų neprotinga atimti jį jėga arba iš viso jo neduoti, arba vaidinti pametus, kai vaikas be galo nori čiulptuko. Aš nepykčiau ant vaiko ir neerzinčiau jo. Kitaip tariant, vaikui reikia padėti „išaugti" šį įprotį, bet būtų klaidinga paprasčiausiai atimti čiulptuką ir priversti vaiką kankintis.

Atsargumo dėlei. Jeigu gėdijatės išeiti iš namų su vyresnio amžiaus vaiku, kai jis burnoje laiko čiulptuką, pripratinkite jį apsieiti be čiulptuko ne namuose.

Noriu priminti dar vieną smulkmeną. Kai vaikui išdygsta pirmieji dantys, jis gali atkąsti čiulptuko, ypač seno, gabaliukus ir kramtyti juos. Gali net paspringti jais. Todėl pirkite naujus čiulptukus, kai senieji labai suminkštėja.

Kai kurie čiulptukai naujagimiams per ilgi — remiasi į gomurį, ir vaikas jais springsta. Todėl mažam vaikui pirkite trumpesnius čiulptukus.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.