Kokia antklodė geriausia kūdikiui?

Kokia antklodė geriausia kūdikiui?

Nemuturiuokite kūdikio. Geriausios antklodės — vilnonės arba sintetinės; jos ir šilčiausios, ir lengviausios. Tačiau dar geresni megzti šaliai. Į juos patogiau kūdikį įvynioti; galite apvynioti tiek sluoksnių, kiek reikia pagal oro temperatūrą, nes jie yra plonesni už paprastas antklodes. Nepatartina kūdikį užkloti storomis, sunkiomis antklodėmis, pavyzdžiui, vatinėmis.

Visos antklodės bei paklodės turi būti pakankamai didelės, kad jas būtų galima plačiai pakišti po čiužiniu, tada kūdikis nenusikloja. Klijuočių ir įklotų kraštus reikia pakišti po čiužiniu arba pririšti kaspinėliais, prisiūtais prie jų kampų, už atramos virbų ar už lovos rėmo. Čiužinys turi būti pakankamai plokščias ir kietas, kad kūdikis gulėdamas neišlinktų. Vežimėlyje čiužinys turi užkloti visą dugną. Kūdikiui nei lovoje, nei vežimėlyje pagalvės nereikia.

Vaikiškos kepuraitės turi būti megztos. Jeigu tokia kepuraitė miegant ir užslinks ant veido, kūdikis galės pro ją kvėpuoti. Galima užmauti bet kokią kepuraitę, bet motina turi būti šalia.

Daugelis motinų vartoja miegamuosius maišus; jie užtraukiami užtrauktukais ir dar sutraukiami prie kaklo bei pririšami prie lovos kampų. Aišku, tokie maišai labai patogūs, tačiau nepatarčiau jų vartoti dėl dviejų priežasčių: viena, kūdikis gali uždusti, nes maišas pririštas prie lovos ir sutrauktas prie kaklo; antra, kai kurie specialistai psichologai yra tos nuomonės, kad negerai, jei vaikas kūdikystėje, kai formuojasi emocijos, ilgą laiką būna suraišiotas, mažai juda — tai gali sužaloti jį dvasiškai ir padaryti nepasitikintį savimi.

Jūs pačios galite pasiūti kūdikiui miegamąjį kostiumą iš storos antklodės. Arba galite panaudoti vyresnio vaiko išaugtinį kombinezoną. Taip pat galima pasiūti maišą, prisegamą žiogeliais pažastų srityje; tada kūdikis apvelkamas viena ar dviem palaidinukėmis. Net jeigu kūdikis su tokiu maišu atsistotų, vis tiek nenusiklotų. Tokį maišą galima pasiūti iš senos antklodės. Trečdalį išilginės siūlės priekyje palikite neužsiūtą. Paguldžiusios kūdikį į maišą, susiauskite abi puses, kad jos priglustų prie kūnelio, ir susekite ant nugaros dviem žiogeliais, kurių jis nepasieks. Jeigu labai šalta, apvilkite dviem maišais.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.