Dešiniarankis ar kairiarankis vaikas

Dešiniarankis ar kairiarankis vaikas

Dešine ar kaire ranka? Šiuo klausimu nuomonės skiriasi. Pirmaisiais gyvenimo metais vaikai vienodai valdo abi rankas, o paskui pamažu tampa arba kairiarankiais, arba dešiniarankiais. Kai kurie vaikai kelis mėnesius ištisai naudojasi tik viena ranka, o paskui — kita.

Iki šiol mokslininkai, tyrinėję šią problemą, manė, kad tai kiekvieno žmogaus įgimta ir anksčiau ar vėliau pasireiškianti savybė. Vaikų logopedai ir skaitymo specialistai nustatė, kad priverstas naudotis dešine ranka kairiarankis pradėdavo mikčioti ir blogiau skaityti. Jie mano, kad geriau duoti vaikui ramybę ir netraumuoti tariamojo kairiarankio. Daktaras Abramas Blau išleido knygą „Vyraujanti ranka", kurioje jis įrodinėja, kad dešiniarankiškumas ar kairiarankiškumas — ne įgimta savybė, o įprotis. Jis siūlo tėvams taktiškai padėti vaikui nuo pat gimimo dažniau naudotis dešine ranka. Jei visokiais būdais atpratinamas nuo kairiarankiškumo vaikas elgiasi priešingai, autorius mano, kad taip jis daro tyčia, norėdamas prieštarauti (ši savybė vadinama negatyvizmu). Aš manau, kad iš šių dviejų prieštaringų teorijų tėvams mažiausiai pavojinga išsirinkti kompromisinį sprendimą. Jeigu vaikas neteikia pirmenybės nė vienai rankai (taip dažniausiai ir daro pusės metų vaikai, kai pradeda naudotis rankomis) arba jeigu jis aiškiai dešiniarankis, tai ir laikykite jį dešiniarankiu ir duokite daiktus (žaisliukus, maistą, o vėliau ir šaukštą) į dešiniąją. Bet jeigu iš pat pradžių arba vėliau vaikas aiškiai pradeda naudotis pirma kaire ranka, aš nepradėčiau su juo ginčytis ir reikalauti dešiniosios. Geriau duoti jam ramybę. Net jeigu jis tik iš užsispyrimo naudojasi kaire ranka, jūs, kovodami su juo, nieko nelaimėsite. Verčiamas jis tik dar labiau užsispirs ir net nusiteiks priešiškai. Taigi taktiškai nukreipkite vaiką, bet nepradėkite su juo kovoti.

VaikasVaiko raida

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.