Kada sveikinantis reikia atsistoti?

Jaunuoliai atsistoja, sveikindami praeinančią moterį ar gerokai vyresnį už save vyrą. Mergina taip pat kilsteli, kai pro šalį eina pagyvenęs žmogus. Ji nesikelia, kai praeina nedaug už ją vyresnė moteris ir žinoma, vyras. Mergina paprastai sveikinasi linktelėdama galvą, o su vyresniaisiais — nusilenkdama.

Solidaus amžiaus vyriškis praeinančius sveikina sėdėdamas, palenkdamas liemenį. Sveikindamasis su moterimi ar daug vyresniu vyru, truputį pakyla.

Vyras su prie jo priėjusiais arba įėjusiais į patalpą sveikinasi stovėdamas. Būdamas draugijoje, jis atsistoja kiekvieną kartą, kai įeina moteris, ir sėdasi, tik jai atsisėdus. Lygiai taip pat elgiamasi, kai įeina pagyvenęs, gerbiamas vyriškis.

Kai sveikinamasi rankos paspaudimu (kaip ir susipažįstant), vyras atsistoja, nepriklausomai nuo įeinančiojo lyties ir amžiaus. Merginos ir jaunos moterys būtinai atsistoja, kai įeina gerokai vyresnė už jas moteris. Atsistojimas — pagarbos išraiška. Kai moteris atsistoja, sveikindama savo amžiaus moterį, pabrėžia savo pagarbą jai.

Prieš vyrą moteris nesikelia, išskyrus visiškai jaunutes, kurioms nepatogu sėdėti gerbiamo, pagyvenusio vyriškio akivaizdoje. Tarnyboje moteris atsistoja prieš vyriškį, jeigu yra jo pavaldinė.

Ten, kur atsistojimas gali kliudyti aplinkiniams (teatre, kine, automobilyje, kavinėje ir t. t.), vyriškis taip pat neatsistoja ir nusilenkęs paspaudžia ranką sėdėdamas.

 

229 žodžiai (Skaitysite 1 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.