Pirmieji vaiko batukai

Pirmieji vaiko batukai

Kada kokia avalynė. Paprastai vaiką batukais reikia auti tik tada, kai jis vaikšto po gatvę. Visiškai normalu, kad jo rankos ir kojos šaltos — vaikas puikiausiai jaučiasi. Kitaip sakant, nėra jokio reikalo auti jį megztomis šlepetėlėmis arba minkštais bateliais pirmaisiais gyvenimo metais, nebent jei namuose labai šaltos grindys.

Jeigu yra sąlygos, tegul jūsų vaikas ir stovi, ir vaikšto basas. Vaiko pėdos skliautas iš pradžių yra gana plokščias. Kuo vaikas ilgiau stovi ir energingai vaikšto, tuo pėdos skliautas darosi iškilesnis, sustiprėja pėdos kaulai. (Man atrodo, kaip tik todėl padai labai bijo kutenimo. Tokiu būdu pati gamta primena, kad šią pėdos dalį reikia pakelti nuo žemės.) Vaikščiojant nelygiu ir šiurkščiu paviršiumi, taip pat labiau vystosi ir stiprėja kojų raumenys. Vaiko, visada vaikščiojančio lygiomis grindimis ir apauto batais, kurių padai yra kieti, pėdų raumenys nusilpsta ir vystosi plokščiapadiškumas.

Žinoma, vaiką reikia apauti, kai lauke šalta ir kai jis bėgioja asfaltu ir kitokiu „pavojingu" paviršiumi. Bet namie vaikui iki 2—3 metų geriausia vaikščioti basam. Kai šilta, vaikui labai sveika vaikščioti basam pliaže, sode ir kitose nepavojingose vietose.

Paprastai gydytojai rekomenduoja pirkti pirmuosius batukus su pusiau kietais padais, kad kojų raumenys galėtų dirbti. Bateliai ir kojinės turi būti ne per maži, kad kojų pirštai būtų nesuriesti, bet ir ne tokie dideli, kad vaikas griuvinėtų.

Maži vaikai labai greit išauga batukus. Kartais reikia pirkti jiems avalynę kas 2 mėnesiai. Motina kas kelias savaites turi patikrinti, ar vaikas neišaugo batukų. Batukai turi būti truputėlį didesni už vaiko koją, nes vaikštant kojų pirštai pasislenka į priekį. Vaikui stovint, nuo batuko galo iki pirštų turi būti maždaug 2 cm tarpas. Vaikui sėdint, jo koja neužpildo viso batelio, todėl avalynę reikia tikrinti, vaikui stovint. Ji turi būti pakankamai plati.

Išrašydamas ortopedinę avalynę su plokštelėmis pėdai sustiprinti, šleivumui ištaisyti, gydytojas tikriausiai patars kietus batelius. Labiau padeda kieti ir aukšti ortopediniai batai.

Jeigu vaiko kojytės stiprios, galite pirkti puskiečius batelius, net pačius pigiausius, tik jie turi gerai prigulti prie kojos ir būti tinkamo dydžio.

VaikasVaiko raida

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.