Ar sunku auginti vaiką?

Ar sunku auginti vaiką?

Dažnai mamos pergyvena, kad vaiką auginti gali būti neįveikiama užduotis. Įvairias klausimais iš įvairių žmonių randame skirtingus patarimus ir kartais nežinome kokiu keliu eiti.

Jūs žinote kur kas daugiau, negu patiems atrodo. Greitai jums gims kūdikis. Gal būt, jis jau gimęs. Iš laimės nesitveriate džiaugsmu. Bet jeigu neturite pakankamai patyrimo, gal būt, bijotės nesugebėsią jo prižiūrėti. Prisiklausėte pokalbių apie vaikų auklėjimą, prisiskaitėte šia tema specialios literatūros, kalbėjotės su gydytojais. Kūdikio priežiūros problema jums gali atrodyti pernelyg sudėtinga. Išsiaiškinote, kokie jam reikalingi vitaminai ir nuo ko jį skiepyti. Viena pažįstama sako, kad kiaušinius reikia pradėti duoti kuo anksčiau, nes juose yra geležies, o Kita —kad palaukti, nes nuo jų atsirandanti diatezė. Jums sako, kad išleps kūdikis, dažnai imamas ant rankų, ir priešingai, kad ji reikia kuo daugiau glamonėti. Vieni sako, kad pasakos dirgina vaiką, o kiti —kad maloniai jį nuteikia.

Neimkite visko už gryną pinigą. Pasitikėkite savo sveiku protu. Kūdikio auklėjimas netaps sudėtingu dalyku, jeigu patys jo nekomplikuosite. Pasitikėkite savo intuicija ir daiykite viską, ką jums pataria gydytojas. Svarbiausia, ko reikia jūsų kūdikiui,—meilės ir rūpestingumo. Tai kur kas svarbiau, negu teorinės žinios. Kaskart, kai imate kūdikį ant rankų, net jeigu iš pradžių ir nerangiai, kaskart, kai keičiate jo vystyklą, maudote, maitinate jį, kalbatės su juo, šypsotės jam, kūdikis jaučia, kad priklauso jums, o jūs —jam. Niekas pasaulyje, be jūsų, negali pažadinti jame šito jausmo. Jums, tikriausiai, atrodo keista mokslininkų, tyrinėjančių vaikų auklėjimo metodus, išvada, jog geri, mylintys tėvai intuityviai pasirenka teisingiausius sprendimus. Be to, labiau pasitikėdami savimi, daugiau laimėsite. Elkitės natūraliai ir nebijokite suklysti.

Valkų būna „lengvų" ir „sunkių". Yra žinoma, kad valkai gimsta su skirtingais temperamentais, ir tai nepriklauso nuo jūsų norų. Jums reikia auginti vaiką toki, koks jis yra. Bet tėvų taip pat yra savi susiformavę charakteriai, ir juos jau sunku pakeisti. Vieni tėvai labiau mėgsta tylius, paklusnius vaikus, nes su energingais ir triukšmadariais jiems bus sunku. Kiti lengvai susitvarko su nenuorama bei peštuku berniuku ir nusivilia, kai jų vaikas auga tylesnis. Tėvai stengiasi prisitaikyti prie savo vaiko ir daryti dėl jo viską, ką pajėgia.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.