Ar būtina maitinti krūtimi?

Ar būtina maitinti krūtimi?

Motinos pienas — natūraliausias kūdikio maistas. Visada saugiau eiti natūraliu keliu, jeigu neįsitikinusios, kad galima padaryti geriau. Maitinimas krūtimi turi pranašumų, žinomų mums, ir, gal būt, kitų, dar nežinomų. Maitinimas krūtimi padeda motinai po gimdymo atstatyti sveikatą. Kai kūdikis žinda, gimdos sienelių raumenys energingai susitraukinėja, dėl to ir gimda greičiau susitraukia, grįžta į normalią vietą.

Jūs tikriausiai girdėjote, jog su priešpieniu kūdikis gauna medžiagų, sukeliančių imunitetą prieš ligas. Krūtimi maitinamiems vaikams truputį rečiau sutrinka skrandis, negu dirbtinai maitinamiems. Didžiausias maitinimo krūtimi pranašumas — absoliutus pieno sterilumas. Be to, maitinti krūtimi praktiška — sutaupoma laiko ir jėgų, nes nereikia plauti ir sterilizuoti buteliukų bei čiulptukų, nereikia nei aušinti, nei šildyti pieno. Jeigu jums reikia su kūdikiu važiuoti toli, tai, maitindamos krūtimi, kur kas lengviau susidorosite su užduotimi. Be to, maitinimas krūtimi — didžiulė lėšų ekonomija. Yra ir kitas dalykas, kuris dažnai užmirštamas: maitinamas krūtimi kūdikis patenkina poreikį čiulpti. Jis gali čiulpti krūtį tiek, kiek nori. Todėl krūtimi maitinami vaikai retai čiulpia pirštus.

Motinos, maitinančios krūtimi savo mažylius, pasakoja, kad patiria didžiulį pasitenkinimą, jausdamos jo artumą ir suvokda- mos, kad jos savo kūdikiui duoda tai, ko niekas kitas pasaulyje negali jam duoti. Knygose retai minima, jog, praėjus dviem savaitėms, maitinimo krūtimi aktas motinai tampa fiziškai malonus. Pagimdžiusi kūdikį, ypač pirmąjį, moteris dar nepasijunta motina ir nepatiria didžiulės meilės kūdikiui bei motinystės laimės. Ji tampa tikra motina tik pradėjusi vykdyti savo pareigas, prižiūrėdama vaiką. Kuo jai geriau sekasi šis darbas ir kuo labiau bus patenkintas kūdikis, tuo bus malonesnės moteriai motinos pareigos. Ta prasme maitinimas krūtimi daro tiesiog stebuklus su jaunomis motinomis, ypač jų santykiuose su vaikais. Motina ir kūdikis laimingi dėl tarpusavio artumo, ir jų meilė vienas kitam kaskart didėja. Tačiau pastaraisiais metais miestuose vis rečiau kūdikis maitinamas krūtimi, daugiausia dėl to, kad dirbtinis maitinimas pasidarė nepavojingas ir lengvas.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.