Kūdikiui vaikui dygsta dantys

Kūdikiui vaikui dygsta dantys

Kaip dygsta dantys. Paprastai pirmieji dantys prasikala maždaug 7-tą gyvenimo mėnesį, bet jau nuo 3 — 4 mėnesių vaikas pasidaro neramus, viską kramto ir periodiškai verkia. Per pirmuosius 2,5 metų vaikui turi išdygti 20 dantų, todėl nenuostabu, kad beveik visą šį laikotarpį jį kamuoja dantys. Taip pat suprantama, kodėl bet kokį negalavimą šiame amžiuje taip lengva paaiškinti dantų dygimu.

Anksčiau buvo manoma, kad, dygstant dantims, vaikas suserga peršalimo ligomis, viduriuoja, karščiuoja. Žinoma, šių ligų priežastis — ne dantų dygimas. Tačiau kai kuriems vaikams šiuo laikotarpiu sumažėja bendras organizmo atsparumas, ir jie lengviau suserga. Todėl, jeigu kalantis dantims vaikas suserga arba jo temperatūra pakyla virš 38 °C, būtinai iškvieskite gydytoją, kad nustatytų diagnozę ir paskirtų gydymą.

Paprastai pirmiausia prasikala du apatiniai kandžiai (8 priekiniai dantys vadinami kandžiais). Po kelių mėnesių prasikala keturi viršutiniai kandžiai. Paprastai metų vaikas turi 8 dantis (4 apačioje ir 4 viršuje). Po to paprastai būna kelių mėnesių pertrauka ir paskui beveik vienas paskui kitą prasikala dar 6 dantys: 2 apatiniai kandžiai ir 4 krūminiai dantys žandikaulio šonuose. Tarp krūminių dantų ir kandžių lieka tarpas iltiniams, kurie išdygsta keliais mėnesiais vėliau už krūminius. Paprastai jie kalasi, baigiantis antriesiems metams. Pagaliau išdygsta dar 4 krūminiai dantys, dažniausiai trečiųjų gyvenimo metų pirmoje pusėje.

Kalantis dantims, vaikas dažnai nubunda naktį. Pirmieji keturi krūminiai dantys dygsta ypač skausmingai. Vaikas gali būti kaprizingas ir kelias dienas neturėti apetito, gali nubusti kelis kartus per naktį. Jeigu greitai vėl neužmiega, šitai gali pasidaryti problema. Paprasčiausias būdas nuraminti vaiką — duoti jam pieno iš puodelio ar pro čiulptuką. Ar tai nerizikinga? Kai tik prasikala dantys, daugelis vaikų pradeda nubusti naktį. Bet kartais vaikai įpranta nubusti naktį, ypač kai jie imami ant rankų ir su jais žaidžiama. Todėl aš manau, kad geriau nemaitinti vaiko naktį ir neimti jo ant rankų, jei per kelias minutes jis pats užmiega. Bet jeigu jį reikia maitinti naktį, tai maitinkite lovutėje, ir, kai tik dantys prasikals, tučtuojau nutraukite šią praktiką.

Kai pusės metų vaikui dygsta pirmieji dantys, jis irgi dažnai nubunda naktį.

VaikasVaiko raida

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.