Atsakymas į pasveikinimą ir pasisveikinimas

Kai sveikina su jumis esantį asmenį, reikia į sveikinimą atsakyti net ir tada, kai žmogus jums nepažįstamas.

Kai jūsų bendrakelionis sveikinasi su savo pažįstamu, jūs taip pat turite su juo pasisveikinti. Jeigu tai svetimas, galima sveikintis be žodžių, moterys palenkia galvą, vyrai nusilenkia arba pakelia galvos apdangalą. Moteris ją sveikinančiam bendrakelionio pažįstamam gali ir neatsakyti. Ji privalo atsakyti tik tada, kai sveikinimas aiškiai skiriamas ir jai. Vyras atsako visada, kai sveikina su juo esantį vyrą ar moterį.

Tokiu atveju, kai jus sveikina visiškai pašalinis žmogus, reikia atsakyti ir neparodyti, kad jis suklydo. Traukyti pečiais ir reikšti nustebimą — nemandagu.

Pamatę pažįstamą pernelyg vėlai ir nespėję su juo pasisveikinti arba atsakyti į sveikinimą, kitą kartą jį susitikę, atsiprašykite. Susitinkant pažįstamą per dieną kelis sykius, reikia sveikintis kiekvieną kartą, išskyrus susitikimus po labai trumpų laiko tarpų, pavyzdžiui, pasivaikščiojimo parke metu, paplūdimyje, teatro fojė ir t. t.

Nemandagu apsimesti, jog nepastebite pažįstamo, kai taip elgtis neverčia aplinkybės.

 

184 žodžiai (Skaitysite 1 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.