Kiek kūdikis turi priaugti svorio?

Kiek kūdikis turi priaugti svorio?

Kiek kūdikis turi priaugti svorio. Teisingiausias atsakymas toks: kūdikis pats žino, kiek jam priaugti. Jeigu jam duota daugiau pieno, negu reikia, jis negeria, jeigu mažiau, tai sekančiam maitinimui jis atsikelia anksčiau ir čiulpia savo kumštuką. Kai kalbama apie prieaugi, turima galvoje svorio vidurkis, tačiau kiekvienas kūdikis priauga svorio savaip. Norėdami rasti vidurkį, gydytojai sudeda didžiausią bei mažiausią svorio prieaugi ir padalija iš 2.

Vienų vaikų svoris didėja labiau, kitų — mažiau, ir tai normalu. Tačiau, jeigu svoris didėja lėtai, galimas daiktas, kūdikis neprivalgo arba serga. Jeigu jūsų kūdikio svoris didėja lėtai, privalote jį itin reguliariai rodyti gydytojui, kad būtute tikra, ar jis sveikas. Kai kurių vaikų svoris didėja lėtai, bet neatrodo, kad jie badautų. Tačiau, jeigu duosite daegiau pieno, jie noriai išgers jį ir greičiau didės jų svoris. Kitaip sakant, kūdikis ne visada rėkia, kai jam nepakanka pieno. Vidutiniškai vaikai gimsta 3,5 kg, o per 5 mėnesius priauga iki 7 kg, t. y. jų svoris padvigubėja. Bet praktiškai vaikai, kurie gimsta mažo svorio, greičiau priauga, tarytum norėdami pasivyti savo stambesnius draugus. O stambaus kūdikio svoris per 5 mėnesius gali ir nepadvigubėti.

Vidutinio svorio kūdikis pirmaisiais 3 mėnesiais priauga apie 900 g per mėnesį (160—200 g per savaitę). Aišku, vieni sveiki vaikai priauga svorio mažiau, kiti — daugiau. Iki 6 mėnesių vidutinis svorio prieaugis sumažėja iki 500 g per mėnesį (100—120 g per savaitę), nuo 9 iki 12 mėnesių —dar labiau —iki 300 g per mėnesį (60—80 g per savaitę). O antraisiais metais kūdikis paprastai priauga 200— 250 g per mėnesį. Kuo kūdikis vyresnis, tuo lėčiau ir reguliariau didėja jo svoris. Kai kūdikiui dygsta dantys, paprastai jo apetitas pablogėja ir kėlias savaites jo svoris gali visai nedidėti. O kai jis sveikas, apetitas pagerėja, ir svoris auga greičiau.

Kūdikio svorio kitimas kiekvieną savaitę dar nieko nesako. Jo svoris, kiekvieną kartą sveriant, priklauso nuo to, kiek pripildytas jo skrandis, šlapimo pūslė ar žarnynas. Jeigu kartą pasvėrę rytą pamatysite, jog per paskutinę savaitę jis priaugo iki 100 g, o anksčiau priaugdavo po 200 g, nedarykite išvadų, kad jis neprivalgo ar serga. Jeigu kūdikis atrodo visiškai sveikas ir patenkintas, palaukite savaitę ar dvi — gal kitą savaitę jis priaugs daugiau. Bet visada prisiminkite, kad vyresnio vaiko svoris auga lėčiau.

Jeigu kūdikis sveikas ir linksmas, jo nėra reikalo sverti dažniau kaip kartą per mėnesį. Jeigu namuose turite svarstykles, nesverkite jo dažniau kaip kartą per savaitę arba geriau — kartą per dvi savaites. Sverdamos jį kiekvieną dieną, be reikalo jaudinsitės dėl jo svorio. Kita vertus, jeigu jis dažnai verkia ar vemia, arba sutrikęs jo skrandis, tai gydytojas iš svorio kitimo lengviau galės nustatyti diagnozę. Pavyzdžiui, jeigu kūdikis dažnai verkia, bet gerai priauga svorio, tai verksmo priežastis — dujos, o ne alkis.

insert

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.