Daržovės kūdikiui

Daržovės kūdikiui

Pertrintų virtų daržovių duodama tada, kai vaikas 2—4 savaites jau valgė košes ar vaisius, arba viena ir kita.

Populiariausios daržovės — pupelės, žirneliai, špinatai, pomidorai, morkos, burokai, salierai, aguročiai, moliūgai.

Galima duoti ir kitokių daržovių (žiedinių ir baltagūžių kopūstų, svogūnų, ridikų). Šių daržovių skonis daugumai vaikų nepatinka. Bet jeigu jūsų šeima mėgsta kokias nors iš tų daržovių tai pasiūlykite jų ir kūdikiui (kad skonis nebūtų toks aštrus, daržoves reikia nuvirti dviejuose vandenyse). Kukurūzų mažiems vaikams neduodama, nes jų kieta luobelė.

Kūdikiui galite duoti ir šviežių, ir šaldytų, ir virtų, ir pertrintų daržovių. Galite duoti specialių konservuotų daržovių tyrelių.

Vaikai neretai būna labai išrankūs daržovėms. Greitai pastebėsite, kad jūsų kūdikis nemėgsta vienos arba dviejų rūšių daržovių. Nekiškite per prievartą, bet pasiūlykite jų kiekvieną mėnesį. Nėra prasmės versti kūdikį valgyti tas daržoves, kurių jis nemegsta, kai yra daug kitų, ne mažiau vertingų. Daugelis vaikų mėgsta truputį pasūdytas daržoves. Tai nekenkia.

Iš pradžių kūdikio išmatose bus daug nesuvirškintų daržovių gabaliukų. Tai normalu, jeigu išmatos neskystos ir jose nėra gleivių. Tačiau neskubėkite didinti daržovių porcijos, kol kūdikio skrandis prie jų nepripratęs. Jeigu nuo daržovių pasidaro skysti viduriai, nebeduokite jų, o po mėnesio pradėkite vėl mažomis porcijomis.

Burokai kūdikio išmatas ir šlapimą nudažo raudonai. Prisiminkite. jog kūdikiui davėte burokų, ir be reikalo nesijaudinkite bei negalvokite, kad tai kraujas.

Nuo špinatų vaikams kartais trūkinėja lūpos, o kai kuriais atvejais — išeinamosios angos gleivinė. Tada kūdikiui neduokite špinatų kelis menesius ir paskui vėl pamėginkite jų duoti.

Daržovių paprastai duodama maitinant 14 valandą arba per pietus vyresniam vaikui. Palaipsniui didinkite daržovių porciją iki kelių valgomųjų šaukštų. Paruoštas daržoves šaldytuve galima laikyti 2 dienas. Jeigu šaldytuvo neturite, nepalikite paruoštų daržovių kitai dienai, nes jos greitai genda.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.