Kada kūdikiui duoti kieto maisto

Kada kūdikiui duoti kieto maisto

Terminas „kietas maistas“ čia suprantamas nuovirai ir skystos košės. Nuovirų patartina pradėti duoti, kai nuo pirmo mėnesio reikia pakeisti pieną. Nuo penkto mėnesio duodama 5%, o nuo šešto —10% manų košė. Papildomai maitinti nuo 5—6 mėnesių reikia net tada, kai motinos pieno yra pakankamai nes šio amžiaus kūdikio organizmui reikia kokybiškai naujų maisto elementų.

Nenustatyta, kada kūdikiui pradėti duoti kietą maistą. Prieš penkiasdešimt metų jį duodavo tik po metų. Paskui gydytojai pradėjo bandyti jį duoti vis anksčiau ir anksčiau, nes pastebėjo, kad vaikai noriai valgo tokį maistą ir gerai vystost. Dėl dviejų priežasčių yra prasmės pradėti duoti kūdikiui kietą maistą pirmą pusmetį. Tokiame amžiuje vaikai valgo bet ką, o paaugę jie pasidaro išrankesni. Kietame maiste yra medžiagų, ypač geležies, kurių maža arba visai nėra piene.

Mūsų laikais gydytojai paprastai rekomenduoja pradėti duoti kietą maistą 1—4 mėnesių vaikams. Per anksti duoti kieto maisto nėra jokio reikalo. Pirmuosius 2—3 mėnesius kūdikis gauna visa, kas būtina, iš pieno. Jo virškinimo sistema dar netobula ir beveik neįsisavina krakmolo.

Spręsdamas, kokio amžiaus kūdikiui pradėti duoti kieto maisto,  gydytojas atsižvelgia į kūdikio apetitą ir jo virškinimo sistemą.

Pavyzdžiui, jeigu 6 savaičių kūdikiui neužtenka motinos pieno ir jis badauja, jam galima duoti kieto maisto; tokiu būdu jam nebereikia kitokio papildomo dirbtinio maisto. Jeigu maitinamo dirbtiniu maistu kūdikio viduriai visą laiką yra laisvi, tai gydytojas jums patars dar neduoti kieto maisto, kad nesudirgintumėte jo virškinimo organų. Dažnai motinos bijo nors viena diena atsilikti nuo kaimynų ir pažįstamų, kurie jau duoda kieto maisto, ir įkalbinėja gydytoją leisti joms taip pat daryti.

Prieš pieną ar po jo. Dauguma vaikų, niekada neragavę kieto maisto, neima jo ir laukia, kaip paprastai, pieno, todel pirmiausia pradėkite nuo pieno, o praėjus mėnesiui ar dviem, pabandykite duoti kieto maisto iš pradžių ar per vidurį maitinimo, kai kūdikis supras, jog kietas maistas taip pat malšina alkį, kaip ir pienas.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.