Kūdikių burnos pienligė

Kūdikių burnos pienligė

Pienligė — tai grybelinė infekcija. Iš pažiūros panašu į galvos pleiskanas, prilipusias prie burnos ertmės gleivinės, bet jos patrintos nenusilupa. Nuėmus viršutinę plėvelę, oda pradeda truputį kraujuoti ir atrodo apimta uždegimo. Kūdikiui skauda čiulpiant. Infekcija patenka į burną su blogai prižiūrimais čiulptukais. Įtarę pienligę, skubiai parodykite kūdikį gydytojui. Jeigu negalite tuojau pat nueiti pas gydytoją, po maitinimo duokite kūdikiui apie 15 g virinto vandens. Galima vandenyje pamirkyti vatos ir duoti kūdikiui ją čiulpti. Taip išplaunamas iš burnos pienas, ir pienligės grybelis netenka maitinamosios terpės. Nepainiokite blyškios odos vidinėje dantenų pusėje su pienlige.

Cistos. Pasitaiko kai kuriems naujagimiams ant aštrių dantenų kraštų. Cistos yra perlo baltumo, ir motina dažnai galvoja, kad tai dantys. Bet jos yra apvalios formos ir nebarška i šaukštelį, kaip dantys. Cistos paprastai išnyksta savaime ir visai nepavojingos.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.