Parduotuvėje

Prieš įeinant į parduotuvę, reikia praleisti iš jos išeinančius. Kai jums iš paskos kas nors eina, prilaikykite duris. Įėjus į parduotuvę, sveikinamasi, išeinant atsisveikinama. Nereikia sveikintis prekybos centruose ir ten, kur labai daug pirkėjų ir įėjusio nepastebi.

Parduotuvėje nerūkoma. Kategoriškai draudžiama eiti į maisto parduotuvę su šunimi.

Kiekvienas pirkėjas, kokios jis būtų lyties, amžiaus ar visuomeninės padėties, turi laikytis eilės. Tik išimties atvejais galima prašyti stovinčiųjų eilėje leisti pirkti be eilės. Reikėtų leisti be eilės pirkėjus, laikančius ant rankų kūdikį. Nesibraukite pro stovinčiuosius eilėje ir nežiūrėkite per jų pečius į gulinčias ant prekystalio prekes.

Negalima trukdyti pardavėjo, kai jis kalbasi su kitu pirkėju ar kažką skaičiuoja. Pirkėjas turi palaukti, kol pardavėjas bus laisvas. Ką ir kiek pirkti, turi būti iš anksto apgalvota. Neturinčiam geros atminties vertėtų pasidaryti pirkinių sąrašą.

Su pardavėju elgiamasi mandagiai. Reiklus, pakeltas tonas, kaip ir arogantiška poza,— žmogaus neišsiauklėjimo požymis. Reikia atsargiai elgtis su parduodamomis prekėmis, neglamžyti jų ir neliesti prakaituotomis, nešvariomis rankomis. Moterys, matuodamosi drabužius, turi saugotis, kad neišteptų jų lūpų dažais.

Kai daiktas jums netinka, reikia padėkoti ir atsiprašyti už trukdymą. Kai kurie žmonės, norėdami paslėpti savo sutrikimą po ilgo apžiūrinėjimo, turi įprotį peikti prekę. Nėra nieko smerktina prisipažinti, jog neturite tiek pinigų, jog norėtumėte pažiūrėti ir kitose parduotuvėse arba kad dar neapsisprendėte pirkti ar nepirkti. Nereikia pratintis be tikslo vaikščioti po parduotuves. Jos ir taip pilnos pirkėjų.

Su pirkėjais turi būti elgiamasi paslaugiai, sumaniai ir noriai jiems padedama išsirinkti prekę. Profesinė etika iš pardavėjo reikalauja gerbti visokių kategorijų pirkėjus — nuo mažo iki didelio. Įsidėmėtina, jog vaikų (o kartais ir suaugusiųjų) aptarnavimas yra kartu ir auklėjimo procesas. Aptarnaujant pirkėją, negalima dar su kažkuo kalbėtis ar paduoti prekę per petį. Jeigu pirkėjas prieina, kai pardavėjas skaičiuoja kasos čekius ar kuo kitu yra užsiėmęs, šis turi pertraukti savo darbą arba blogiausiu atveju atsiprašyti ir paprašyti minutėlę palaukti.

416 žodžiai (Skaitysite 2 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.