Kūdikis daužo galvą

Kūdikis daužo galvą

Kai kurie vaikai daužo galvą į lovos kraštą arba linguoja galvą, arba siūbuoja visu kūnu. Motina, žinoma, negali būti rami, matydama, kaip vaikas daužo galvutę į lovos kraštą. Juk jam labai skauda ir taip beprasmiška. Ir ji pradeda abejoti, ar vaikas normalus. Bijo, kad tai nepakenktų jo smegenims. Šiaip ar taip, be galo sunku klausytis, kaip vaikas visą laiką dundina galva į lovos kraštą.

Kiti vaikai lingsi galva į abi puses, dar kiti — atsiklaupia ant kelių, atsiremia į grindis rankomis ir ritmingai tursuoja į priekį ir atgal. O lovutė kartais važinėja po kambarį, kol atsimuša į sieną.

Ką reiškia šie ritmingi judesiai? Kol kas dar nenustatyta, nors aiškinama įvairiai. Visų pirma vaikas paprastai taip pradeda elgtis pirmųjų metų antrame pusmetyje. Šio amžiaus vaikai pradeda jausti ritmą, ir bando siūbuoti į muzikos taktą. Tačiau tai ne visai paaiškina. Dažniausiai vaikai daužo galvą ar linguoja prieš užmigdami arba kai pusiau pabunda ir vėl stengiasi užmigti. Žinome, kad daugelis vaikų pavargę negali ramiai užmigti. Prieš užmigdami jie būtinai turi susidirginti (kai kurie dviejų trijų mėnesių vaikai prieš užmigdami keletą minučių verkia). Galbūt, vaikai, kurie prieš užmigdami čiulpia pirštą arba linguoja bei daužo galvą į sienelę, tokiu būdu stengiasi nusiraminti ir įveikti nervinę įtampą.

Daugelis gydytojų mano, kad taip elgiasi vaikai, kuriems trūksta švelnumo. Čia yra dalis tiesos. Dažnai jauni tėvai taip rimtai žiūri į savo pareigas, kad kartais nemoka būti natūralūs ir nesuvaržyti; jie pamiršta parodyti savo vaikui švelnumą. Tada vaikas gali išaugti nedraugiškas ir atšiaurus. Tokie įpročiai nerodo, kad vaikas yra silpnaprotis; jo smegenims nepakenks galvutės smūgiai į lovutės kraštą. Dėl visa ko jūs galite apmušti jos kraštus kokia nors minkšta medžiaga,— tada galvoje nebus mėlynių. Jei jūsų vaikas linguoja priekin ir atgal taip, kad net visame name girdėti, kaip lovutė dunda, pastatykite ją ant kilimėlio, pritvirtinto prie grindų, arba kambario sieną apmuškite kokia nors minkšta medžiaga.

Jokiu būdu nedrauskite vaikui taip judėti prieš miegą ir nebarkite jo už tai,- nes tik dar labiau įtempsite jo nervų sistemą.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.