Vaikų baimės ir kaip jas įveikti
Saugokite vaiką nuo baisių reginių ir bauginančių garsų. Vienerių metų vaikas kelias savaites gali domėtis tuo pačiu daiktu, pavyzdžiui, telefonu ar skrendančiu lėktuvu, arba elektros lempute. Leiskite jam liesti ir tyrinėti viską, kas nepavojinga. Tačiau jeigu vaikas ko nors bijo arba kas nors jam yra pavojinga, protingiau būtų nukreipti jo dėmesį kitur. Geriau kuo nors atitraukti vaiko dėmesį, negu didinti jo baimę.
Šio amžiaus vaikai dažnai išsigąsta nepažįstamų daiktų, kuriuos suaugusieji staiga pajudina arba kurie sukelia stiprų garsą, pavyzdžiui, knygutės su panoraminiais paveikslėliais, kurie pakyla, atvertus knygą. Vaikas gali išsigąsti, išskleidžiant skėtį, įjungiant dulkių siurblį arba užkaukus sirenai, sulojus šuniui, sušvilpus traukiniui, net sušlamėjus lapams.
Pasistenkite negąsdinti vaiko tais daiktais, prie kurių jis dar nepripratęs. Jeigu jis bijo dulkių siurblio, keletą mėnesių jo nenaudokite, vaikui būnant namie. O paskui jį įjunkite, kai vaikas bus kiek tolėliau.
Baimė maudytis. Vienerių dvejų metų vaikas kartais bijo maudytis, galbūt, dėl to, kad motina jį buvo įmetusi į vandenį, gal į akis pateko muilo arba jis išsigando kliokiančio į vonios skylę vandens. Kad muilo nepatektų į akis, kempinę ar skudurėlį, kuriuo muilinate vaiką, nesušlapinkite, o tik sudrėkinkite. Jeigu jis taip įsigąsdinęs, kad bijo net sėsti į vonią, tai neverskite jo. Pabandykite nuprausti jį dubenyje.
Vienerių metų vaikas nemėgsta, kad būtų prausiamas jo veidas ir plaunamos rankutės po valgio. Padėkite priešais jį dubenėlį su vandeniu, ir, kol jis rankutėmis taškysis po vandenį, jūs savo šlapia ranka ir nuprausite jo veiduką.