Kaip apsaugoti vaikus namuose

Kaip apsaugoti vaikus namuose

Vieneri metai — pavojingas amžius. Tėvai negali apsaugoti vaiko nuo visų nelaimingų atsitikimų. Visokiais būdais saugomas vaikas pasidaro drovus ir nesavarankiškas. Bet daugelio nelaimingų atsitikimų lengvai galima išvengti, žinant įprastines juos sukeliančias priežastis ir protingomis priemonėmis stengiantis jų išvengti. Štai tų priemonių sąrašas.

Žemi stalai ir kėdės ne tokie pavojingi, kaip aukšti. Bet jeigu perkate aukštą kėdę, rinkitės su plačiu pagrindu, kad neapvirstų, ir su diržais pririšti vaikui, kuris moka šliaužioti ir visur karstytis, su užsklanda padėklui, kad vaikas jo neapverstų. Vežimėlis turi būti su diržais pririšti vaikui, kai jis išmoksta ropoti. Langai turi būti su grotelėmis arba atidaromi tik viršuje.

Nepatartina laikyti vaiko virtuvėje, kai gaminamas maistas ir suaugusieji valgo. Mat, gali užtikšti karštų taukų arba užkristi kas nors karšto, arba pats vaikas nustumti nuo stalo karštą puodą. Tuo laiku geriausia pasodinti vaiką į maniežą arba į jo kėdutę, arba atitverti grindų plotą ant šono paguldytomis kėdėmis. Maniežas arba kėdutė turi būti gana toli nuo viryklės. Vaikas sugeba pasiekti net pakankamai toli esantį daiktą. Įpraskite puodų rankenėles pasukti į viryklės vidurį. Paduodami valgį, kavinukus ir kitus karštus indus statykite tik stalo viduryje. Netieskite staltiesių nukarusiais kraštais, nes vaikai gali jas lengvai nutraukti.

Jeigu vaikas vis dar ima daiktus į burną, neduokite jam nieko smulkaus, pavyzdžiui, sagų, žirnių, pupelių, karolių, nemaitinkite jo riešutais arba kukurūzais, nes vaikas jų gali įtraukti į nosį ir užspringti. Padėkite toliau smailius pieštukus ir kitus aštrius daiktus, jeigu vaikas ima juos į burną.

Įpraskite visada patikrinti vandenį vonioje, prieš sodindami į ją vaiką, nors ir atsimenate, kad jau tikrinote. Kartais vaikai nusidegina nuo karšto krano. Neleiskite vaikui liesti elektrinių prietaisų. Nepalikite kibirų su karštu vandeniu ant grindų.

Elektros laidai turi būti idealiai tvarkingi. Kaip galima anksčiau išmokykite vaiką neliesti jų ir nekramtyti. Nenaudojamas elektros rozetes uždenkite plastmasiniais gaubtuvėliais arba pastatykite prieš jas sunkius baldus. Į lizdus, kuriuos vaikas gali pasiekti, įsukite lemputes.

Degtukus laikykite pakankamai aukštai, kad net 3—4 metų vaikas, nors ir kaip norėdamas, negalėtų jų pasiekti.

Šuliniai, baseinai, cisternos turi būti patikimai uždengti.

Stiklo šukes ir tuščias konservų dėžutes išmeskite į sandariai uždaromus kibirus. Panaudotus skutimosi peiliukus meskite į skardinę dėžutę su plyšiu viršuje.

Neleiskite vaikui eiti prie svetimo šuns. Mat, šio amžiaus vaikas jį gali netyčia išgąsdinti arba užgauti, ir šuo jam įkąs.

Paslėpkite nuodingas medžiagas. Vieną penktadalį visų apsinuodijusių žmonių sudaro vienerių metų vaikai. Šio amžiaus „tyrinėtojai" valgo viską, nepaisydami skonio. Ypač jie mėgsta tabletes, malonaus skonio vaistus, cigaretes ir degtukus. Jus tikriausiai nustebins sąrašas daiktų, kuriais vaikai ypač dažnai apsinuodija:

insert

1)      aspirinas ir kiti vaistai;

2)      žiurkių ir vabzdžių nuodai';

3)      žibalas, benzinas ir politūra;

4)      švinas, esantis dažuose, kuriuos vaikas nugraužia nuo baldų ir kitų daiktų (dabar baldai ir žaislai dažomi neturinčiais švino dažais, bet lauke suolai, palangės, verandos ir kita gali būti nudažyti tokiais dažais);

5)      baldų lakas;

6)      šarmai ir kiti jų junginiai, naudojami dezinfekcijai;

7)      nuodingieji chemikalai augalams;

8)      milteliai viryklei valyti.

Dabar pats laikas kuo griežčiausiai patikrinti savo butą. Pasistenkite pažiūrėti į jį vaiko akimis. Paslėpkite visus vaistus. Raskite saugią vietą buitinei chemijai, batų tepalams, rašalui, cigaretėms, tabakui, medžiagoms, kurios naudojamos augalams apipurkšti. Nuodingas medžiagas laikykite atskirose spintelėse arba lentynose, kuo toliau nuo nenuodingų vaistų ir maistui naudojamų medžiagų, kad paskubomis ko nors nesumaišytumėte. Niekada neduokite vaikams žaisti buteliukais arba dėžutėmis nuo nuodingų medžiagų, nors jos ir geriausiai būtų uždarytos. Užklijuokite ryškias etiketes ant buteliukų su vaistais, kad nesuklystumėte. Nelaikykite namie žiurkių ir vabzdžių nuodų. Išmeskite juos. Kuo skubiausiai išmeskite indus ir dėžutes nuo nuodingų medžiagų.

VaikasVaiko raida

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.