Pagalba prižiūrint vaiką kūdikį po gimdymo - ar samdyti auklę?

Pagalba prižiūrint vaiką kūdikį po gimdymo - ar samdyti auklę?

Jeigu jums kažkas gali padėti. Pirmosiomis keliomis savaitėmis po gimdymo naudokitės bet kokia pagalba. Jeigu viską darysite pačios ir nusikamuosite, tai galiausiai vis tiek teks ką nors kviestis pagalbon, tačiau jau ilgesniam laikui. Be to, fizinis nuovargis ir moralinė depresija sukels naujų sunkumų. Idealus pagalbininkas gali būti jūsų motina, bet jeigu atrodo, jog ji slopina jūsų iniciatyvą ir su jumis elgiasi, kaip su maža mergaite, geriau apsieikite be jos. Kiekviena motina nori jausti, jog kūdikis priklauso tik jai vienai, ir tik ji gerai jį prižiūri. Geriau, jeigu jums padės žmogus, mokantis vaikus prižiūrėti, bet žymiai svarbiau pasirinkti tokį pagalbininką, su kuriuo jums būtų malonu būti kartu.

Jeigu pasamdysite kūdikiui auklę, galėsite jos atsisakyti, kai ji jums nepatiks, o su giminėmis taip pasielgti negalėsite. Dar geriau, jeigu pasisamdysite žmogų, kuris padės jums namų ūkyje, tada jūs galėsite atsidėti tik kūdikiui. Tai jums suteiks didžiulį malonumą. Tiesa, surasti namų darbininkę ar auklę labai sunku. Tačiau pasistenkite rasti gero būdo žmogų, kuris noriai prisitaikytų prie jūsų. O jeigu auklė elgiasi taip, lyg kūdikis jai priklauso labiau, negu jums, atsikratykite jos tuoj pat ir pasistenkite surasti kitą.

Kuriam laikui reikia samdyti pagalbininkę? Nelygu lėšos ir jūsų fizinė būklė. Palaipsniui, kiek leidžia jėgos, didinkite darbo krūvį. Jeigu, praėjus dviem savaitėms, kai grįžote iš gimdymo namų, dar truputį pavargstate, neatleiskite savo pagalbininkės, net jeigu tai jums ne „pagal kišenę". Tokiomis sąlygomis auklė — ne prabanga, o būtinybė. Palaikykite ją dar savaitę ar dvi.

Dauguma būsimų motinų bijo, kad negalės savarankiškai susitvarkyti su kūdikiu. Tokie būkštavimai natūralūs, tačiau jūs puikiausiai sugebėsite prižiūrėti savo mažylį. O jeigu siaubingai bijote savarankiškai imtis šio reikalo, būsite ramesnė, jeigu gera auklė arba močiutė pamokys jus elgtis su kūdikiu.

Jeigu negalite turėti nuolatinės pagalbininkės. Tokiu atveju pasistenkite surasti žmogų, kuris ateidinėtų per savaitę vieną arba du kartus ir padėtų jums arba pakeistų jus, kol būsite svečiuose arba kine. Kol kūdikis nepabunda iš miego, prie jo galima palikti bet kurį, tik būtinai patikimą žmogų. Tačiau kūdikiui, kuris pabus, ir vyresniam kaip metų, reikalingas pažįstamas ir jį mylintis žmogus. Kūdikis išsigąs, jeigu pabudęs pamatys nepažįstamą veidą. Prieš palikdami vaiką kieno nors globai, pažiūrėkite, kaip šis žmogus su juo elgiasi, ar jis moka būti ir švelnus, ir griežtas nelygu aplinkybės. Svarbu, kad su kūdikiu pasiliktų tie patys žmonės. Paprašykite pažįstamų, kurių nuomonę vertinate, kad jums parekomenduotų tinkamą žmogų. Amžius neturi reikšmės. Aš mačiau, kaip keturiolikmetė mergaitė puikiai susidorodavo su vaikais.

insert

Norėdamos išvengti nesusipratimų, pasiliekantiems su kūdikiu surašykite jo režimą, pasakykite, kokiais garsais ir gestais vaikas pasiprašo to, ko jam reikia, nurodykite vaikų poliklinikos telefonus nenumatytiems atvejams, parodykite, kur padėti vaiko daiktai. Tačiau svarbiausia — įsitikinkite, ar kūdikis pasitiki žmogumi, su kuriuo pasilieka.

Laukdamos kūdikio, pasirūpinkite skalbimo mašina, jeigu neturite. Tokiu būdu sutaupysite laiko ir jėgų. Taip pat nebloga įsigyti ir kitų ūkiškų mechaninių pagalbininkų.

Tokiu metu būtina maksimaliai supaprastinti namų ruošą. Galite visus atliekamus daiktus išnešti keliems mėnesiams, dar geriau, keleriems metams. Pasitenkinkite paprasčiausiu maistu, kuriam pagaminti reikia mažiausiai laiko.

Taip pat prašykite vyro pagalbos kad jis padėtu namų ruošoje ir prižiūrint vaiką, jei esate pavargusi.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.