Kada kūdikiui valgyti pačiam savarankiškai

Kada kūdikiui valgyti pačiam savarankiškai

Šešių septynių mėnesių kūdikis jau geba Išlaikyti rankoje maistą ir nori kramtyti. Tegul bando. Tai pravers jam vėliau, kai bus beveik metų ir valgys savarankiškai. Jeigu kūdikiui niekada neleido valgyti rankomis, vargu ar jis norės valgyti šaukštu.

Paprastai iš pradžių vaikams duodama sausos duonos pluta, džiūvėsis ar sausainis. Vaikas kramto dantenomis ir čiulpia (gal jam dygsta dantys ir dėl to niežti dantenas, tai jam kramtyti yra malonu). Palaipsniui duona jo seilėse ištirpsta, ir dalis jos patenka į burną, nes kūdikis jaučia, jog kažką skanaus pasiekia. Suprantama, kur kas daugiau jos patenka ant veido, plaukų, baldų ir drabužių.

Devynių mėnesių kūdikiui maisto nereikia trinti, jį galima sumaigyti šakute. Palikite keletą gabaliukų sveikų (pavyzdžiui, morką, pupelės ankštį). Kūdikis šiuos gabaliukus paims rankomis ir kramtys. Jis taip pat gali graužti šviežio obuolio ar kriaušės griežinėlį.

Paprastai pirmieji dantys prasikala maždaug septintą mėnesi, o metų vaikas gali turėti 4—6 aštrius priekinius dantis. Tačiau, kol neišdygs krūminiai, jis negalės gerai kramtyti.

9—12 mėnesių kūdikiui pradėkite duoti maistą gabaliukais. Jeigu ir antraisiais metais kūdikį maitinsite tik pertrintu maistu, tai bus vis sunkiau ir sunkiau pereiti prie įprastinio maisto. Daugelis galvoja, jog kūdikis negali sukramtyti maisto gabaliukų, kol jam neišdygsta pakankamai dantų. Nieko panašaus. Iš tikrųjų jis gali kramtyti virtų daržovių, vaisių ar sausainių gabaliukus dantenomis ir liežuviu.

Kartais kūdikis užspringsta maisto gabalėliais, nes jo gerklų struktūra yra kitokia, negu suaugusio. Bet dažniau taip atsitinka dėl to, kad jis nuo tyrės prie gabaliukų pereina arba labai staigiai ir labai vėlai, arba motina vertė jį valgyti kai jis nenorėjo.

Keičiant trintą maistą kietu maistu — gabaliukais, reikia atsiminti du svarbius dalykus: pirma, ši permaina turi būti laipsniška. Iš pradžių kruopščiai sumaigykite maistą šakute ir duokite kūdikiui labai mažomis porcijomis. Kai kūdikis pripranta prie naujos maisto konsistencijos, gabaliukus darykite vis didesnius ir didesnius. Kitas būdas pripratinti kūdikį prie maisto gabaliukais toks: tegul pats ima pirštais gabaliuką maisto, pavyzdžiui, morkos kubelį, ir dedasi į burną. Jeigu mėginsite įkišti jam į burną pilną šaukštą gabaliukų, tai galite sukelti pasišlykštėjimą tokia maisto konsistencija.

Nebūtina visą valgį duoti gabaliukais. Kad kūdikis priprastų prie tos naujovės, jam pakanka kiekvieną dieną duoti tik dalį maisto gabaliukais.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.