Kada maitinti kūdikį?

Kada maitinti kūdikį?

Naujagimio maitinimas. Kūdikis žino daugiau, negu jūs galvojate. Naujagimis, kaip ir bet kuris žmogus, turi alkio instinktą. Jeigu jis pastoviai neprivalgo, tai rėkia, reikalaudamas dar pieno. Patikėkite juo ir pasitarkite su gydytoju. Jeigu vaikas neišgeria savo įprastos porcijos, primygtinai nesiūlykite.

Manykite, kad jis atsibunda tada, kai yra alkanas, ir rėkia veikiausiai dėl to, jog nori valgyti. Jis godžiai burnele gaudo speneli (ar čiulptuką). Čiulpimas — sunkus darbas vaikui. Jis gali net suprakaituoti nuo įtampos. Jeigu ištrauksite čiulptuką, nespėjus vaikui pasisotinti, jis pasipiktinęs rėks. Kai iščiulps tiek pieno, kiek jam reikia, jis apsnūs nuo sotumo ir vėl užmigs. Kūdikis čiulpia netgi miegodamas, tarsi sapnuotų, jog jį maitina, ir jo veidas nušvinta iš laimės. Vadinasi, valgymas yra didžiausias jo gyvenimo džiaugsmas. Pirmuosius vaizdinius apie gyvenimą jis susidaro toje aplinkoje, kurioje yra maitinamas. Pirmąsias žinias apie žmones jis gauna iš maitinančiojo.

Jeigu motina nuolatos primygtinai verčia kūdikį išgerti vis daugiau pieno, jis palaipsniui nustoja ir praranda apetitą. Kad nereikėtų valgyti per prievartą, jis stengsis kiekvieną kartą užmigti vis anksčiau ir anksčiau arba protestuos ir užsispyręs nevalgys. Jeigu tai kartosis, jo gyvas, džiaugsmingas smalsumas gyvenimui ilgainiui išblės. Jis tarytum galvoja: „Gyvenimas — kova. Šie žmonės neduoda man ramybės. Aš turiu kovoti, kad apsiginčiau".

Taigi neverskite savo vaiko valgyti daugiau, negu jis nori. Tegul valgymas jam būna malonumas; tada jis jaus, jog esate jo draugas. Tai Iabaf svarbu, ugdant pasitikėjimą savo jėgomis bei optimizmą, kuriems pagrindas padedamas pirmaisiais gyvenimo metais.

Člulplmo instinktas. Naujagimis energingai žinda dėl dviejų priežasčių. Pirma, dėl to, kad yra alkanas, o antra — jog mėgsta žįsti. Jeigu pamaitinote jį sočiai, tačiau nedavėte kiek nori žįsti, tuomet jis čiulpia savo kumščiuką, nykštį ar drabužėlius. Labai svarbu, kad maitinimas truktų gana ilgai, o maitinimų skaičius būtų pakankamas. Žiūrėkite, kad vaikas neįprastų čiulpti piršto. Būkite atidūs, kai jis ieško ką nors pačiulpti.

 

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.