Ką ir kur sveikinti?
Apskritai reikėtų sveikintis tik su tais pažįstamais, su kuriais jūs esate supažindintas. Tačiau galima sveikintis ir su tais, kuriuos dažnai sutinkate ar pakeliui į darbą, ar parduotuvėje arba kurioje kitoje vietoje ir jau esate su jais kalbėjęsis. Gali atsitikti, jog nesate įsitikinęs, ar tas žmogus jums pažįstamas. Tada nieko neatsitiks, jeigu pasveikinsite nepažįstamą žmogų. Pas mus įprasta sveikintis su savo namo gyventojais, netgi kai tiesiogiai nesi su jais pažįstamas.
Bet kokios įstaigos laiptų aikštelėje sveikinamasi tik su pažįstamais.
Kai einate gatve ir pamatote namo lange ar automobilyje pažįstamą (sąmoningai žvilgčioti į namo ar automobilio langus yra nemandagu), su juo reikia pasisveikinti. Tačiau nedera garsiai šaukti, atkreipiant į save praeivių dėmesį.
Įėjus į patalpą (kavinę, valgyklą), su pažįstamais sveikinamasi be žodžių. Lygiai taip atsisveikinama išeinant.
Įėję į poilsio namų ar sanatorijos klubą, valgyklą (išskyrus labai dideles patalpas), sveikinatės su esančiais bendru galvos linktelėjimu ar jiems nusilenkiate. Kai prieinate prie stalo, už kurio sėdi daug žmonių, reikia pasveikinti juos žodžiais, priklausomai nuo paros laiko; su artimiausiais stalo kaimynais dar galima pasisveikinti atskirai galvos linktelėjimu arba net rankos paspaudimu.
Sėdantis prie staliuko kavinėje, restorane ir t. t., už kurio jau yra pašalinių, su jais sveikinamasi ir atsisveikinama be žodžių nusilenkiant. Sėdintys visada turi atsakyti į sveikinimą.
Įeidami į valgyklą, kavinę ir pan., kur jūs esate nuolatinis lankytojas, turite sveikintis su darbuotojais, jus jau ilgą laiką aptarnaujančiais. Padavėjas, priėjęs prie sėdinčio svečio, pats turi su juo pasisveikinti. (Tas, kuris prieina, sveikinasi pirmas.)
Įeinant į traukinio kupė, į bet kurios įstaigos priimamąjį ir t. t., reikia pasisveikinti su ten esančiais. Išeinant su jais atsisveikinama. Sveikinamas taksi ir tolimojo susisiekimo autobuso vairuotojas.
Prieš ko nors klausiant pašalinį asmenį, reikia su juo pasisveikinti.