Pieno nutraukimas rankomis ir pientraukiu

Pieno nutraukimas rankomis ir pientraukiu

Kodėl tai kartais būtina. Pienas nutraukiamas rankomis arba pientraukiu tada, kai kūdikis negali arba nenori žįsti krūties. Neišnešiotas kūdikis gali būti per silpnas, kad galėtų žįsti. Jį galima maitinti motinos pienu iš buteliuko arba pipete. Jeigu motina turi gulti į ligoninę arba jeigu dėl kokių kitų priežasčių jai negalima bendrauti su kūdikiu, pienas nutraukiamas ir duodamas kūdikiui iš buteliuko tol, kol ji vėl galės maitinti krūtimi. Jeigu norite, kad krūtyse pieno padaugėtų arba kad pieno liaukos ir toliau normaliai funkcionuotų, reikia reguliariai ištuštinti krūtį. Atėmus kūdikį nuo krūties, taip pat reikia atskirai nutraukti pieną, kad krūtis nepabrinktų.

Kaip nutraukti pieną rankomis, geriau pasiklausti dar gimdymo namuose; to jus išmokys taip pat ateinanti į namus medicinos sesuo. Galima išmokti ir pačiai, bet tai užims daugiau laiko. Niekada nenusiminkite, jeigu iš pradžių jums nesiseka. Kelis kartus pasipraktikuosite ir viską Išmoksite.

Jeigu nutrauktą pieną paskui duosite kūdikiui, puoduką išplaukite su muilu ir iššluostykite švaria šluoste. Ištuštinusios krūtį, pieną iš puoduko perpilkite į buteliuką ir užmaukite čiulptuką. Ir buteliuką, ir čiulptuką reikia kruopščiai plauti po kiekvieno maitinimo. Jeigu išmelžtą pieną reikia laikyti kelias valandas, tai ir puoduką, ir buteliuką, ir čiulptuką būtinai iš anksto sterilizuokite (pavirinkite 5 minutes). Pieną galima sterilizuoti tiesiog buteliuke.

Nutraukimas rankomis. Visų pirma nusiplaukite rankas su muilu. Paskui nykščiu ir smiliumi suimkite spenelio laukei} ir stipriai bei ritmiškai jį spaudykite. Svarbiausia — spausti kiek galint giliau. Spenelio aplamai nereikia liesti pirštais. Spausdamos kartu truputį krūtį tempkite į priekį, taip kaip kūdikis daro žįsdamas. Pamažu slinkite pirštais pagal laikrodžio rodyklę, kad visiškai ištuštintute krūtį.

Kitas būdas nutraukti rankomis. Jis ne toks populiarus, bet labai efektyvus, jeigu tik sugebėsite jį įvaldyti. Esmė ta, kad spenelio laukelis suspaudžiamas tarp puoduko kraštų ir nykščio. Puodukas turi būti su nuožulniais kraštais, nes į puoduką su stačiomis sienelėmis negalėsite įdėti krūties. Jeigu nutrauktą pieną norėsite laikyti, tai puoduką reikia sterilizuoti. Visų pirma nusiplaukite rankas su muilu, prie apatinio spenelio laukelio krašto glaudžiai prispauskite puoduką, laikydamos jį kaire ranka. Paskui dešinės rankos nykščiu spauskite spenelio laukelį iš viršaus. Iš pradžių stipriai spauskite vidun, puoduko krašto link, o paskui žemyn — spenelio link. Kai' spaudžiate spenelio link, neperkelkite piršto ir nelieskite spenelio. Truputį pasipraktikavusios, spausite pieną nenutrūkstama srove, nrmąsias kelias dienas nykštys labai pavargs ir, gal būt, net skaudės jį, bet jūs greitai priprasite. Krūčiai visiškai ištuštinti prireiks 20 minučių. o neturint patyrimo, net ilgiau. Jeigu pieną nutraukinėsite pamaitinusios kūdikį, tai užtruksite kelias minutes. Kai krūtis pilna, pienas bėga srove, o kai beveik tuščia.— lik laša. Paskui pieno visai neištrauksite. Aišku, palaukus 10 minučių vėl prisirinks, bet jo nutraukti jau nereikia.

insert

Pientraukis. Paprasčiausias ir pigiausias — stiklinis pientraukis su gumine kriauše.

Antkrūtis. Tai ant stiklinio kūgio, kuris uždedamas ant krūties užmautas guminis čiulptukas. Kai kūdikis čiulpia guminį antgalį, kūgyje susidaro vakuumas, i jį įtraukiamas spenelio laukelis ir pienas ištraukiamas iš krūties. Antgaliu naudojamasi laikinai, kai speneliai yra skausmingi ar įdubę. Tai nelabai efektyvus būdas: krūtis ne visiškai ištuštinama, ir kūdikiui reikia labai energingai čiulpti, kad ištrauktų pakankamai pieno.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.