Gimdymo namai ir gydytojo pagalba motinai

Gimdymo namai ir gydytojo pagalba motinai

Gimdymo namai. Mūsų laikais dauguma moterų gimdo gimdymo namuose, kur visada greta yra prityrę gydytojai, seserys, sanitarės. Cia yra visi būtini įrengimai, taip pat ir sudėtingiausi aparatai, kaip antai: inkubatoriai, deguonies kameros ir kt. Dėl to motina yra tikra, jog pagimdys sėkmingai. Bet gimdymo namai taip pat turi ir trūkumų, neatskiriamų nuo jų privalumų. Cia naujagimiai paprastai laikomi atskiroje patalpoje, toli nuo motinų, kur medicinos seserims patogiau juos prižiūrėti; be to, čia naujagimiai mažiau trikdo motinų ramybę, kol pastarosioms po gimdymo sugrįš jėgos. Tačiau jaunai motinai atrodo nenatūralu, kad kūdikis nuo jos atskirtas ir kad jį prižiūri kas lUtas. Širdyje ji gali pasijusti nepilnavertė ir nereikalinga.

Motina, jau išauginusi keletą vaikų, iš tokios nuotaikos gali pasijuokti. Jai buvimas gimdymo namuose — poilsis, kai nereikia rūpintis kūdikiu. Ji tikra, jog susidoros su motinos vaidmeniu. Tačiau visai kitas reikalas — jausmas moters, pirmą kartą tapusios motina.

Reguliariai lankykitės pas gydytoją. Tai būtina, jeigu norite būti tikros, jog jūsų kūdikis sveikas. Iš pradžių reikia lankytis mažiausiai kartą per mėnesį, o vaikui einant antruosius metus — mažiausiai kartą per tris mėnesius. Įsigykite užrašų knygutę ir joje užsirašinėkite rūpimus klausimus, kad neužmirš- tute paklausti gydytojo. Toje pačioje knygutėje žymėkite datas, kada kūdikiui išdygsta dantys, kada jį išberia ar šiaip jis sunegaluoja; gal būt, gydytojui pravers tikslios datos. Iš patyrimo matyti, kad tokie vizitai kas mėnesį pas gydytoją gyvybiškai būtini, ypač vaikams, kurie ne visiškai normaliai vystosi.

Daugelis jaunų tėvų varžosi klausti gydytoją, kaip reikia prižiūrėti kūdikį. Jiems atrodo, jog tokie klausimai pernelyg paprasti ir naivūs. Drovėtis nėra ko. Klauskite visko, kas tik rūpi. Tam ir einate pas gydytoją. Kiekvienas iš jų mielai atsakys į visus jūsų klausimus.

Kvieskite gydytoją į namus, jeigu jūs nerimaujate dėl kūdikio sveikatos. Gal gydytojas, nustatęs, kad vaikui nieko rimto, ir bus nepatenkintas, tačiau jums vis dėlto svarbiau kūdikio sveikata.

Gimdymas

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.