Kaip rengti kūdikį namuose

Kaip rengti kūdikį namuose

Kaip rengti kūdikį kambaryje. Tai labai sunkus klausimas. Galiu tik labai apytikriai patarti. Kūdikis, sveriantis mažiau kaip 2,5 kg, turi būti šildomas (ar net laikomas inkubatoriuje), nes jis dar nesugeba pats reguliuoti savo kūno temperatūros. Kūdikį, sveriantį nuo 2,5 iki 4 kg, papildomai šildyti nereikia. Jis puikiausiai jaučiasi kambario temperatūroje (20—22 °C) po viena ar dviem lengvom vilnonėm antklodėm, aprengtas medvilniniais baltiniais.

Per tą laiką, kol kūdikis užaugs iki 4 kg, jo organizmas išmoks geriau reguliuoti kūno temperatūrą. Be to po oda susidarys riebalų sluoksnis, kuris padės sulaikyti šilumą. Dabar tame kambaryje, kur miega kūdikis, vėsoku oru temperatūra gali būti apie 16 °C.

Nepageidautina, kad kambaryje temperatūra būtų žemesnė kaip 16 Esant tokiai temperatūrai, kūdikį reikia šilčiau užkloti.

Žaidimų ir valgymo kambaryje gali būti 20—22 °C. Tokia temperatūra tinka tiek naujagimiams, sveriantiems daugiau kaip 2,5 kg, tiek ir vyresniems vaikams bei suaugusiems. Kai tokia temperatūra, kūdikį galima užkloti lengva antklode, o mažesniam ant marškinėlių užvilkite ploną megztuką. Dauguma motinų per daug muturiuoja vaikus; tai labai žalinga. Jeigu kūdikis visada labai šiltai rengiamas, jo kūnas nesugeba prisitaikyti prie temperatūros svyravimų. Toks kūdikis greičiau peršąla. Dėl to geriau rengti šalčiau, negu per šiltai. Stebėkite kūdikį. Kai pasidaro šalta, kūdikio skruostai pabąla; jis gali net pravirkti iš šalčio. Iš veido spalvos tiksliausiai galima sužinoti, ar kūdikiui šalta. Nečiupinėkite, ar šalti jo pirštai. Geriau pačiupinėkite kaklą, kojas ar rankas.

Kai velkate kūdikiui per galvą megztuką ar marškinius, atsiminkite, kad jo galva yra ne apvali, kaip rutulys, o kiaušinio formos. Todėl iš pradžių suimkite megztinį rankomis ir paskui tempkite jį ant galvos nuo pakaušio į priekį. Nuvilkdamos megztinį, iš pradžių ištraukite iš rankovių kūdikio rankutes, paskui nutraukite megztinį nuo veido, o kitas iškirptės kraštas tada laikosi užpakalyje už kaklo. Po to nuvilkite megztinį visai.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.