Vaikas negeria pieno

Vaikas negeria pieno

Nesijaudinkite, jeigu kartais vaikas mažai geria pieno. Pienas — labai vertingas produktas. Jame yra dauguma vaikui reikalingų medžiagų. Maždaug 750 g pieno per dieną visiškai pakanka kiekvienam 1—3 metų vaikui, jeigu jo maistas gana įvairus. Dauguma šio amžiaus vaikų išgeria ne daugiau nurodyto kiekio, o kartais ir mažiau. Jeigu tėvai pradeda nerimauti arba reikalauti ir versti vaiką išgerti daugiau, tai palaipsniui jis vis labiau ims nemėgti pieno. Ir pagaliau jis verčiamas pieno išgers mažiau, negu neverčiamas.

Neprašykite vaiko gerti dar pieno, jeigu jis aiškiai parodė, kad daugiau nenori. Kiekvieną kartą priešindamasis jūsų įkalbinėjimams, jis vis labiau įsitikina, kad iš tikrųjų nenori pieno. Net jeigu jis išgers per dieną tik 200 g — nesijaudinkite ir laukite, kol pats paprašys daugiau. Jeigu jis ir toliau geria pieno mažiau, negu pusę litro, galite jį pakeisti kitais pieno produktais (sūriu, varške, kefyru ir kt.).

Bet jeigu vaikas nenori valgyti jokių pieno produktų ištisą mėnesį, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas išrašys kalcio. O vaikas, galbūt, anksčiau ar vėliau vėl pamėgs pieną.

Nenuteikite vaiko prieš kokį nors produktą. Mes neatsitiktinai čia svarstome šį klausimą. Mat, nemalonumai maitinant paprastai iškyla, kai vaikas sulaukia vienerių dvejų metų. Vaikas spyriojasi, motina jaudinasi, ir kuo labiau motina reikalauja ir įkalbinėja vaiką, tuo mažiau jis nori valgyti. O kuo mažiau vaikas valgo, tuo labiau motina jaudinasi. Kiekvieni pietūs tampa kančia. Ji gali nesibaigti metų metais. Įtempimas, didėjantis tarp tėvų ir vaikų, sukelia kitas auklėjimo problemas.

Geriausias būdas vaiko apetitui išsaugoti — netrukdyti jam galvoti, jog jis pats nori valgyti, o ne jūs norite jį pamaitinti. Tegul jis suvalgo vieno patiekalo daugiau, o kito visai nevalgo, jeigu jam taip patinka. Duokite jam įvairų ir pilnavertį maistą, bet parinkite tai, ką jis iš tikro mėgsta. Nesistebėkite, kad jo skonis kinta kas mėnesį.

Neverčiamas vaikas tikriausiai valgys tiek, kad patenkintų savo organizmo poreikius, nors kiekvieną dieną suvalgys skirtingą kiekį. Bet jeigu manote, kad jo maiste nėra visų reikalingų medžiagų, kreipkitės į gydytoją.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.