Jaunimo drabužiai

Pastaraisiais dešimtmečiais ypatingas dėmesys skiriamas jaunimo drabužiams. Vaikinams ir merginoms stengiamasi kurti tokius drabužius, kurie atitiktų jų psichiką ir gyvenimo būdą.

Merginų (15—19 metų) drabužiai. Suprantama, kad 15—16 metų mergaitės rengiasi vaikiškiau, negu septyniolikmetės ir vyresnės. Jaunoms tinka ryškūs ir švelnūs, šviesūs ir gryni tonai, tokie, kaip raudonas, geltonas, žalias, rožinis, mėlynas. Tamsus drabužis pagyvinamas šviesiais apvadais. Jaunoms tinka lengvos ir švelnios medžiagos. Priglundančios ir brangios medžiagos (stori šilkai, aksomas, brokatas, brangūs nėriniai ir t. t.) — ne jaunuolėms. Rumbėtas velvetas tinka ir dieniniam, ir išeiginiam drabužiui. Jaunuoliams paprastai siuvama iš pigių audinių, nes jų ūgis ir figūra dar galutinai nesusiformavę ir drabužiai greitai išaugami. Svarbu, kad jų drabužiai atitiktų paskirtį ir būtų protingai dėvimi.

Visų pirma reikia pasirūpinti kasdienine apranga.

Kadangi jaunimas mėgsta permainas ir įvairovę, protinga ir praktiška turėti drabužių derinius.

Mergaitei reikalingas praktiško kirpimo madingas paltas. Galvą gali dengti megztos kepuraitės, beretės ir medžiaginiai gobtuvai. Merginai tiks ir kuklaus fasono skrybėlaitė.

Lieknoms merginoms gražiai dera kelnės, nešiojamos su sportine palaidinuke, megztiniu ar švarkeliu. Didelių galimybių varijuoti teikia sijonai, kelnės ir palaidinukės. Mergaitė galėtų turėti du sijonus: vieną iš storos medžiagos kasdienai, kitą — iš plonesnio audinio išeiginiam tualetui. Jaunoms ypač tinka visada madingi klostuoti ir plisuoti sijonai.

Aprangą paįvairina visokių spalvų ir raštų palaidinukės, pasiūtos iš pigaus ir gerai skalbiamo audinio (satino, poplino, ripso, kartūno ir t. t.), ir vilnoniai megztiniai arba švarkeliai. Iškilmingai progai dera puošni palaidinukė iš brangios medžiagos. Tačiau ir palaidinukių, ir suknelių su didele iškirpte reikia vengti, tokios gali būti nešiojamos tik vasarą.

16—17 metų mergina šventiniame garderobe gali turėti aukštakulnius batelius. Kad nesugestų eisena ir laikysena, prie aukštų kulniukų reikia eiti laipsniškai.

Jaunuolėms tinka tik kuklūs papuošalai perlų vėrinėlis, sagtis, sagė, plona grandinėlė, žiedas su kuklia akute. Prisegamai puokštelei parenkamos mažytės ir švelnios gėlytės — kvapiosios našlaitės, pakalnutės ir t. t. Jaunoms merginoms dera natūrali šukuosena. Ryškiai dažyti nagai netinka nė vienai jaunuolei net didelės šventės proga.

Vaikinams (15—19 metų) pritinka sportinio kirpimo drabužiai. Net išeiginiam kostiumui naudojami sportinio stiliaus elementai: uždėtinės kišenės, įkypi antsiuvai ir pan. Dieną labai praktiška dėvėti sportines palaidines ir striukes. Žiemą tinka šilti puspalčiai iš impregnuotos medžiagos su avikailio apykakle. Kai neturima to paties kailio kepurės, galima nešioti atitinkamos spalvos beretę ar kepurę su snapeliu. Skrybėlė prie tokio puspalčio netinka. Be to, skrybėlė — subrendusių vyrų galvos apdangalas ir 17—18 metų vaikinui ji solidumo neteiks, greičiau atvirkščiai, pabrėš jo amžių ir darys juokingą.

insert

Jaunuoliai taip pat turi įsisąmoninti, jog, norint būti madingam, reikia turėti tam tikrų žinių ir saiko jausmą. Pavyzdžiui, vasariniai marškiniai, patogūs nešioti per karščius, nesiuvami iš pirmos pasitaikiusios medžiagos. Mieste nešiojami kuklesni marškiniai, negu už miesto. Jaunuoliai vasarą gerai atrodo su šortais iš velveto ar tankaus medvilninio audinio.

Mokykliniai drabužiai

Mokyklinė uniforma — tai drausmingumo ir kolektyvo pripažinimo ženklas, todėl ir nešioti ją reikia pagarbiai. Uniforma dėvima ir per mokyklines iškilmes.

Aukštųjų mokyklų studentai, neturintys uniformų, į paskaitas ateina kuklių spalvų ir kirpimo drabužiais.

Jaunuolių apranga turi būti patogi ir džiuginti akį. Jauni žmonės, kurie bet kokia kaina stengiasi būti panašūs į suaugusius, net neįsivaizduoja, kaip juokingai ir nevykusiai jie atrodo, nekalbant jau apie tai, kad tos pastangos rodo jų menką išsiauklėjimą ir blogą skonį.

Žmonės, viešumoje rodydamiesi dviese (vyras ir moteris, draugės ar draugai), turi rengtis taip, kad drabužiai derintųsi. Negražu, kai vieno tualetas popietinis, o kito — vakarinis arba kai moteris vakarine suknele, o vyras — kasdieniniu kostiumu.

Kai sunku nuspręsti, kas geriau tiks, geriausia rinktis kuklų tualetą — su juo niekada nepakliūsite į keblią padėtį. Galima vilkėti kuklų kostiumą ir atrodyti elegantiškiau už kitą, labai brangiai apsitaisiusį. Drabužius reikia mokėti nešioti — tai sena tiesa. Norint atrodyti elegantiškam, neužtenka mokėti pasirinkti garderobą, dar reikia mokėti drabužius prižiūrėti. Tvarkingi turi būti ne tik viršutiniai drabužiai, bet ir baltiniai, batai. Nevalyti arba nunešiotais kulnais batai sukelia apie žmogų blogą įspūdį. Nemalonu, kai moters kojinės persisukusios ar aptaškytos. Net viengungiui neatleistina, kai jo švarke trūksta sagos, kai jis vaikšto su riebalų dėme ar praplyšusią kojine.

884 žodžiai (Skaitysite 5 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.