Kūdikio išmatos

Kūdikio išmatos

Išmatų pakitimai. Jūs įsitikinote, kad jeigu kūdikis gerai priauga svorio ir jo viduriai visada yra vienodi, tai nesvarbu, kokios konsistencijos ir spalvos jo išmatos. Bet jeigu jos staigiai pasikeičia, reikia pasitarti su gydytoju. Pavyzdžiui, išmatos buvo tąsios, o paskui staiga pasidarė skystesnės su nesuvirškinto maisto gabaliukais, ir vaikas pradėjo dažniau tuštintis, tai gali būti virškinimo sutrikimo požymis. Dažnas tuštinimasis labai skystomis, žalsvos spalvos ir pakitusio kvapo išmatomis yra beveik neginčijamas sunkios ar lengvos žarnyno ligos (viduriavimo) simptomas. Jei vaikas ilgai nesituštino, o paskui pradėjo tuštintis labai kietomis ir sausomis išmatomis, kartais (bet nebūtinai) gali būti persišaldymo ar kitos ligos pradžia. Mat, infekcija ne tik mažina apetitą, bet keičia ir žarnyno veikla. Apskritai išmatų spalvos ir tuštinimosi dažnumo pakitimai ne tiek svarbūs, kiek konsistencijos ir kvapo pasikeitimai.

Skystose išmatose dažnai būna gleivių; tai patvirtina, jog žarnynas nesveikas. Gleivių pasirodo išmatose, kūdikiui sergant sloga ar bronchitu. Dažnai sveikiems naujagimiams pirmomis savaitėmis susidaro daug gleivių.

Pradėjus kūdikį maitinti kietomis daržovėmis, dalis jų išmatose gali būti nesuvirškinta. Be to, jeigu išmatos pasidaro skystesnės ir jose atsiranda gleivių, kitą kartą tų daržovių jam duokite visai nedaug. Priešingu atveju duokite ir toliau tiek pat arba palaipsniui didinkite porcijas, kol kūdikis pripras prie tos daržovių rūšies. Nuo burokėlių išmatos gali nusidažyti raudonai. Ore išmatos gali paruduoti ar pažaliuoti. Tai nieko bloga.

Kraujo pėdsakai išmatų paviršiuje rodo, jog tiesiosios žarnos sieneles yra įdrėskusios labai kietos išmatos. Nors tai ne liga, bet vis tiek kreipkitės į gydytoją, kad laiku išgydytų kūdikio vidurių užkietėjimą. Užkietėjimas blogina ne tik fizinę, bet ir psichinę kūdikio būklę.

Jeigu išmatose yra daug kraujo (taip būna labai retai), galima manyti, kad ydingai išsivystęs žarnynas arba vaikas susirgo sunkios formos viduriavimu, arba yra invaginacija. Tuojau pat iškvieskite gydytoją arba nuvežkite kūdikį į polikliniką.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.