Vaikas šlapinasi naktimis

Vaikas šlapinasi naktimis

Kada vaikas išmiega sausas visą naktį. Daug patyrusių ir nepatyrusių tėvų mano, kad būtinai reikia vaiką prižadinti naktį nusišlapinti. Jie klausia gydytojo: „Dabar, kai jis gana retai prišlapina kelnytes dieną, kada naktį jį reikia žadinti ir sodinti ant puoduko?" Klystate. Iš tikrųjų jums nereikės jokių pastangų, kad vaikas išmiegotų visą naktį sausas. Kai tik jo šlapimo pūslė pakankamai sustiprės ir sodinamas ant puoduko jis nesinervins bei nesipriešins, tada ir naktį jis nebesišlapins. Iš šimto vienas vaikas pradeda nubusti rytą sausas nuo 12 mėnesių, nors motina niekada taip daryti nepratino ir dieną jis šlapinasi į kelnytes. Taip pat daug vaikų, baigdami antruosius arba pradėję trečiuosius metus, išbūna sausi per naktį, dar neišmokę gerai valdyti savo šlapimo pūslės dieną. Miegant inkstai automatiškai gamina mažiau šlapimo (tik tirštesnio), todėl šlapimo pūslė naktį jį gali išlaikyti ilgiau, negu dieną.

Dauguma vaikų pradeda nubusti sausi, sulaukę 2—3 metų, nedidelė dalis vaikų — 1—2, o kai kurie — tik po 3 metų. Berniukai paprastai ilgiau šlapina į lovutę naktį, negu mergaitės, o nervingi vaikai — ilgiau, negu ramūs. Kartais tai būna paveldima.

Aš manau, kad tėvams nereikia nieko daryti, kad vaikas išmiegotų sausas visą naktį. Dauguma atvejų viskas susitvarko savaime, natūraliai vystantis šlapimo pūslei ir dieną pratinant vaiką šlapintis į puoduką. Vaikas supranta, kad tai daryti galima tik į puoduką ir nustoja šlapintis naktį. Žinoma, labai padeda, kai nubudusį sausą vaiką pagiria ir juo pasigėri.

VaikasVaiko raida

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.