Kūdikis valgo mažai mišinuko

Kūdikis valgo mažai mišinuko

Ką daryti, jeigu naujagimis išgeria tik pusę savo įprastinės porcijos? Kartais tik parvežtas iš gimdymo namų kūdikis pradeda mažiau gerti pieno, užmiega, išgėręs pusę buteliuko. Gimdymo namuose motiną tikino, kad kūdikis išgerdavo po visą buteliuką. Ji verčia kūdikį išgerti dar truputį, o tai nepaprastai sunkus ir nedėkingas darbas. Kodėl taip yra? Gal kūdikis dar ne visai atsigavo po gimimo (kai kurie vaikai pirmas 2—3 savaites būna inertiški, o paskui pasidaro aktyvesni.

Patarčiau nebemaitinti, kai tik kūdikis nustoja valgyti, net jeigu jis išgeria vos 30—60 g. Gal būt, jis anksčiau praalks, o gal ir ne. Kai išalks, pamaitinkite jį. Bet jūs galite sakyti: „Tada aš turėsiu jį maitinti visą dieną". Perdedate. Jūsų tikslas — priversti kūdikį valgyti didesnes porcijas ir, vadinasi, ilgiau miegoti. To pasieksite, nutraukdamos maitinimą, kai kūdikis nustoja valgyti; jis turi pajusti, kas yra alkis, kad pamažu įprastų atidžiau valgyti. Pasistenkite nutęsti pertraukas tarp maitinimų nuo 2—2,5, o paskui iki 3 valandų. Neimkite jo ant rankų, kai tik paleidžia dūdas. Truputį palaukite, gal jis vėl užmigs. Bet jeigu jis vis labiau ima verkti, tai turite jį pamaitinti.

Jeigu kūdikiui prievarta siūlysite valgyti, jis veikiausiai visai neteks apetito.

Jeigu kūdikio apetitas po kelių dienų nepagerėja ir jis, kaip ir anksčiau, išgeria tik pusę savo įprastinės normos, o jūs neturite galimybės pasitarti su gydytoju, pamėginkite 2—3 dienas jo pieną perpus praskiesti vandeniu. Kai jis gerokai pabadaus, duokite jam įprasto pieno.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.