Pasivaikščiojimai su kūdikiu

Pasivaikščiojimai su kūdikiu

Kada ir kiek reikia su kūdikiu vaikščioti. Naujagimiu sveriančiam 4,5 kg ir daugiau, gryname ore naudinga būti 2 - 3 val., per dieną. Kūdikis, sveriantis 3,5 kg ir daugiau, be abejo gali būti gryname ore, kai temperatūra yra 16 °C ir aukštesnė. Pati temperatūra ne taip svarbu. Šaltas ir drėgnas oras esti šaltesnis, negu tos pačios temperatūros sausas, o pučiant vėjui būna dar šalčiau. Kūdikis, sveriantis 10,5 kg, gali vaikščioti lauke, kai temperatūra žemiau nulio, jeigu nėra vėjo, pageidautina saulėje. Žiemą su kūdikiu geriausia vaikščioti vidurdieni (tarp 10 ir 14 valandos maitinimų). Jeigu gyvenate už miesto Ir turite savo kiemelį, kai geras oras, galite kūdikį palikti lauke ir ilgėliau. Tegul jo veidą pakaitina saulė, tik kad nepradėtu skaudėti.

Ilgainiui kūdikio nemiegojimo periodai ilgėja, ir žmonių draugija jam tampa vis labiau reikalingesnė. Todėl stenkitės nepalikti jo vieno ilgiau kaip valandą, jeigu jis nemiega. Netgi kai kūdikis žaidžia vienas, šalia jo turi būti žmonių.

Jeigu gyvenate mieste, turėsite kūdikį vežioti vežimėlyje gatve. Šilti baltiniai, ilgos kelnės ir vilnonės kojinės tomis valandomis labai pravers. Jeigu mėgstate būti lauke ir turite laiko, tai kuo ilgiau su mažyliu vaikščiosite, tuo bus geriau.

Vasarą per karščius, jeigu jūsų bute pasidarys labai tvanku, pasistenkite surasti vėsią vietą kieme. Juo ilgiau ten kūdikis miegos, juo jam bus geriau. Jeigu jūsų bute vėsoka, o lauke karšta, vis tiek išvežkite kūdikį į lauką nors dviem valandoms: valandą iš ryto ir valandą antroje dienos pusėje.

Kai kūdikį pradėsite maitinti tris kartus, jums, aišku, reikės pasivaikščiojimų valandas pakeisti. Bet taisyklė lieka ta pati: su kūdikiu vaikščiokite mažiausiai 2—3 valandas per dieną.

Juo kūdikis didesnis, juo labiau jis domisi aplinka. Jeigu po pietų išeinate su juo pasivaikščioti, jis gali jau neužmigti, kaip anksčiau. Todėl po pietų jums reikės jį migdyti kambaryje. Šiuo atveju jums liks mažai laiko pasivaikščiojimui antroje dienos pusėje, ypač žiemą. Galima vaikščioti su kūdikiu iš ryto 1—2 valandas ir antroje dienos pusėje dar valandą. Rytinio pasivaikščiojimo valandos priklauso nuo jo rytinio miego valandų. Kai kurie valkai antroje pirmųjų metų pusėje užmiega beveik tuoj pat po pusryčių, o kiti — vėliau, apie 11 valandą. Jeigu jūsų kūdikis pasivaikščiojimo metu negali vežimėlyje užmigti, migdykite jį lovoje, o su juo vaikščiokite likusiu laiku.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.