Gimimo diena

Švęsti gimimo dieną artimųjų rate — senas paprotys. Iškilmių kaltininką giminaičiai, draugai ir pažįstami sveikina asmeniškai, laišku, telefonu ar atitinkamu atviruku. Sveikinimo vizitas (su dovana), jei nebuvo gauta kvietimo, daromas po 12-tos valandos. Jis turi būti trumpas.

Yra tradicija sveikinti gimimo dienos proga ir darbe. Paprotys, žinoma, geras, kol prisimenami visi darbuotojai. Bet ten, kur imama minėti tik kai kurių, pavyzdžiui, vadovaujančiųjų darbuotojų gimimo dienas, baigiasi dėmesys žmogui ir prasideda pataikavimas vyresnybei. Gimimo diena švenčiama ir siaurame šeimos rate, ir su pažįstamais bei draugais. Svečiai kviečiami arba popiečio kavos, arba vakarienės. Skirtingai nuo kitų vakarų (Naujųjų metų sutikimo), kuriuos galima rengti susidėjus, gimimo dienos išlaidas padengia pats kaltininkas.

Vaiko gimimo diena.

Jau mažiukui gimimo diena yra didelė, ilgai laukta šventė. Tam laikui, kai vaikas nubunda, padengiamas šventinis stalas. Ant jo — dovanos ir tradicinis riestainis arba tortas. Riestainio centre  pastatoma tiek žvakių, kiek sukanka metų. Dovanos nebūtinai turi būti brangios, o riestainis didelis. Nesugadintas vaikas brangina ir nereikšmingą daiktelį, o išpaikinto niekuo nenustebinsi. Dovanos turi atitikti vaiko amžių.

Kai yra galimybių, būtinai reikia švęsti vaiko gimimo dieną. Ši diena turi tapti tikra vaikiška švente. Į ją kviečiami žaidimų draugai, o kai vaikas jau vyresnis — artimiausi moksladraugiai. Suaugusiųjų prie vaikų stalo tegul nebūna. Vaikai kviečiami į svečius popiečio laiku. Padengiamas stalas, uždegamos žvakės ir paskui dienos

didvyriui leidžiama pačiam jas užpūsti. Vaikams paprastai patiekiama sulčių, gaivos, iš karštų gėrimų — kakavos, o prie jų — riestainis, pyragaičiai, sausainiai ir kitokie saldumynai, taip pat sumuštiniai. Visa pagal galimybes. Svarbu, kad stalas būtų padengtas gražiai. Mokyklinio amžiaus vaikai patys eina šeimininkų pareigas — pripila puodelius ir vaišina svečius. Neblogai, kai jie (ir berniukai) kiek išgalėdami padeda mamai ir virtuvėje. Tai įdomu patiems vaikams ir kartu iš mažens mokomasi priimti svečius.

Pakilę nuo stalo, žaidžia bendrus žaidimus, kuriems gali vadovauti vyriausias šeimos vaikas, jau lankąs mokyklą. Kai šeimoje mokyklinio amžiaus vaikų nėra, reikia pakviesti pažįstamą mergaitę ar berniuką — jie mielai žais su vaikais. Galima surengti ir vaikų koncertą. Jei vaikai nori pasakyti eilėraštį ar padainuoti, juos reikia skatinti, bet jokiu būdu negalima versti. Koncerto dalyvius reikia padrąsinti, galima ir pagirti, tik saikingai.

Gimimo dienos šventimas pratina vaikus tinkamai elgtis draugijoje.

450 žodžiai (Skaitysite 3 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.